Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-02-14| Geodezja, GIS, Software

Porównanie aplikacji do prowadzenia EMUiA w Rocznikach Geomatyki

W sieci dostępny jest już pierwszy w tym roku zeszyt Roczników Geomatyki (tom 15). W jednym z artykułów przedstawiono wyniki analizy funkcjonalności 3 wybranych aplikacji przeznaczonych do prowadzenia EMUiA w Polsce.


Porównanie aplikacji do prowadzenia EMUiA w Rocznikach Geomatyki

Autorki – Marta Chojnacka i dr Agnieszka Chojka z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olszynie – porównały rozwiązania: EMUiA GUGiK-u, GEMA firmy Gison oraz iMPA firmy Geo-System. Za kryteria oceny przyjęły: zgodność ze schematem aplikacyjnym, obsługę narzędzia „dodawanie punktu”, interfejs i mapę punktów, obsługę narzędzi zawiadomień i wykazów, archiwizację i udostępnianie danych. Która z badanych aplikacji okazała się najlepsza? Odpowiedź znajdziemy w artykule.

W zeszycie 1(77), 2017 zamieszczono łącznie 11 publikacji. Kolejne dotyczą m.in. rozważań nad wykorzystaniem standardów modelowania obiektów 3D w systemach wirtualnej rzeczywistości; identyfikacji punktów dawnych sieci triangulacyjnych na obszarze powiatu ostrowieckiego; oceny przekazu kartograficznego mobilnej nawigacji śródlądowej MOBINAV; wykorzystania danych teledetekcyjnych do poszukiwania miejsc wskazujących na obecność jam grobowych ofiar Obławy Augustowskiej czy klasyfikacji granic przestrzennych w zarządzaniu informacją o środowisku.

Ponadto udostępniono już pierwszy artykuł z kolejnego przygotowywanego zeszytu Roczników – 2(77), 2017. Prof. Jerzy Gaździcki przestawia w nim zwięzłą charakterystykę rozwoju informacji geoprzestrzennej w Polsce w latach 2007-16, tj. w dziesięcioleciu od przyjęcia dyrektywy INSPIRE ustanawiającej infrastrukturę informacji przestrzennej w Europie.

Źródło: PTIP, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS