Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-02-10| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Skaner zaprojektowany, by redukować koszty

Oferta lotniczych skanerów laserowych firmy Teledyne Optech rozszerzyła się o instrument ALTM Galaxy T1000 wyposażony w laser o częstotliwości aż 1000 kHz – to dwukrotnie więcej niż w starszych instrumentach tej serii.


Skaner zaprojektowany, by redukować koszty

W ocenie producenta cecha ta znacznie udoskonala zaprezentowaną wcześniej przez Optecha technologię SwathTRAK. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych rozwiązań pole widzenia skanera nie jest tu stałe, ale na bieżąco modyfikowane, tak aby szerokość ścieżki zbierania danych była niezmienna, niezależnie od zmian pułapu czy ukształtowania terenu. Dzięki temu – chwali się producent – Galaxy T1000 powala zredukować liczbę linii nalotu nawet o 70%, a to przekłada się na konkretne oszczędności. Im bardziej strome stoki, tym większy zysk – twierdzi Optech.

Skaner wyposażony jest ponadto w technologię PulseTRAK. Umożliwia ona skuteczny pomiar w sytuacji, gdy między samolotem a skanerem znajduje się wiele impulsów lasera. Ma to szczególne znaczenie przy pomiarach obszarów o urozmaiconej rzeźbie, z wysoką częstotliwością i z dużego pułapu. PulseTRAK pozwala więc gromadzić gęstą chmurę punktów dla szerokiej ścieżki zbierania danych, i to bez konieczności złożonego planowania misji w celu unikania tzw. martwych stref.

– Redukcja kosztów to dziś klucz do sukcesu na rynku pozyskiwania danych przestrzennych – mówi menedżer produktów lotniczych w Optechu Michael Sitar. – Galaxy T1000 oferuje nieporównanie bardziej opłacalne skanowanie szczególnie na obszarach o urozmaiconej rzeźbie, zachowując jednocześnie wysoką precyzję i dokładność pomiaru, nawet na dużym pułapie. Cieszymy się, że wraz z premierą Galaxy T1000 możemy zaoferować instrument o najkorzystniejszym stosunku ceny do możliwości, do tego zamknięty w niewielkiej obudowie i z elastycznymi możliwościami instalacji – dodaje.

Źródło: Teledyne Optech, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS