Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-02-06| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Nie będzie dalszego skanowania miast

Główny Urząd Geodezji i Kartografii unieważnił przetarg na lotnicze skanowanie laserowe kraju.


Nie będzie dalszego skanowania miast

Powodem unieważnienia obu części (oznaczonych jako VI i VII) jest to, że wszystkie złożone oferty przekraczały budżet GUGiK-u. Do części VI zgłosiło się jedynie konsorcjum firm OPEGIEKA Elbląg i Gispro Szczecin, które było gotowe wykonać prace za 2,5 mln zł (stanowi to 140% budżetu zamawiającego). O część VII walczyli z kolei: konsorcjum firm Geomar Szczecin i Topgis Brno (1,8 mln zł, 108% budżetu GUGiK) oraz MGGP Aero Tarnów (2,3 mln zł, 137%).

To już kolejna nieudana próba rozstrzygnięcia tego zamówienia. Siedmioczęściowy przetarg dotyczący zeskanowania 41 tys. km kw. (patrz mapa poniżej) ogłoszonego pod koniec 2015 r. Części 1-3 dotyczyły pozyskania danych w standardzie 1 (tj. bazujących na chmurze o gęstości 4 pkt/m kw.), a części 4-7 – standardu 2 (12 pkt/m kw.) obejmującego tereny wybranych aglomeracji.

Dla części I-IV umowy podpisano w czerwcu ubiegłego roku, jednak z powodu zbyt drogich ofert postępowanie dla pozostałych trzech unieważniono, a następnie ogłoszono ponownie. Za drugim podejściem udało się rozstrzygnąć jedynie część 5. Trzecią próbę udzielenia zamówienia dla części VI oraz VIII podjęto natomiast na początku listopada, ogłaszając unieważniony właśnie przetarg.

Obszary objęte skanowaniem laserowym w standardzie 1 (kolor czerwony) i 2 (niebieski) – opracowanie redakcji

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS