Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-02-03| Geodezja, GIS, Ludzie, Instytucje

Nowy skład Rady IIP owiany tajemnicą

Do 15 stycznia br. Ministerstwo Cyfryzacji miało powołać nową Radę Infrastruktury Informacji Przestrzennej. Do dziś jej skład nie jest jednak publicznie znany.


Nowy skład Rady IIP owiany tajemnicą

Przypomnijmy, że powołanie nowych członków Rady IIP przewiduje ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem MSWiA. Zgodnie z tym aktem od nowego roku organ ten działa już nie przy resorcie administracji, ale przy ministrze odpowiedzialnym za informatyzację.

W związku z tym w połowie stycznia zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Ministerstwa Cyfryzacji o podanie nowego składu Rady IIP. Do dziś nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi. Informacji na ten temat nie znajdziemy ponadto ani na stronie resortu, ani samej Rady.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, nowym przewodniczącym Rady IIP ma zostać dr hab. Radosław Wiśniewski – dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zastąpi on na tym stanowisku prof. Jerzego Gaździckiego, który kierował radą od samego początku jej istnienia, czyli 2011 roku.

Przypomnijmy, że do zadań Rady należy:
• opiniowanie projektów aktów prawnych, standardów, przedsięwzięć organizacyjnych, naukowych i edukacyjnych, planów i sprawozdań dotyczących infrastruktury, w tym dotyczących koordynacji i współdziałania oraz kontaktów z Komisją Europejską;
• występowanie z inicjatywami dotyczącymi usprawnienia infrastruktury pod względem organizacyjnym i technicznym oraz rozszerzenia jej zakresu tematycznego.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS