wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-02-03| Geodezja, GIS, Ludzie, Instytucje

Nowy skład Rady IIP owiany tajemnicą

Do 15 stycznia br. Ministerstwo Cyfryzacji miało powołać nową Radę Infrastruktury Informacji Przestrzennej. Do dziś jej skład nie jest jednak publicznie znany.


Nowy skład Rady IIP owiany tajemnicą

Przypomnijmy, że powołanie nowych członków Rady IIP przewiduje ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem MSWiA. Zgodnie z tym aktem od nowego roku organ ten działa już nie przy resorcie administracji, ale przy ministrze odpowiedzialnym za informatyzację.

W związku z tym w połowie stycznia zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Ministerstwa Cyfryzacji o podanie nowego składu Rady IIP. Do dziś nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi. Informacji na ten temat nie znajdziemy ponadto ani na stronie resortu, ani samej Rady.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, nowym przewodniczącym Rady IIP ma zostać dr hab. Radosław Wiśniewski – dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zastąpi on na tym stanowisku prof. Jerzego Gaździckiego, który kierował radą od samego początku jej istnienia, czyli 2011 roku.

Przypomnijmy, że do zadań Rady należy:
• opiniowanie projektów aktów prawnych, standardów, przedsięwzięć organizacyjnych, naukowych i edukacyjnych, planów i sprawozdań dotyczących infrastruktury, w tym dotyczących koordynacji i współdziałania oraz kontaktów z Komisją Europejską;
• występowanie z inicjatywami dotyczącymi usprawnienia infrastruktury pod względem organizacyjnym i technicznym oraz rozszerzenia jej zakresu tematycznego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do odrobiny historii warto dodać, że zazwyczaj za zacnym człowiekiem stoi przez przypadek interes amerykańskiej firmy na i. Nic nie sigeruję bo to może być przypadek.
odpowiedz zgłoś
idę o zaklad że najbardziej gardłują biznesmeni, którzy nigdy swoich pieniędzy nie zainwestowali, tylko unijne.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
Piniondze to nie fszystko "ludzie, ludzie kochani to nasz zbawiciel, normalny zbawiciel !"
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odrobina historii 2 na wielu konferencjach na jakich oglądałem wystąpienia pana dr Izdebskiego nie zauważyłem, żeby lobbował geomap jako jedyny system dla podgik. A często podnosil argument, że to konkurencja między producentami pozwala systemom się rozwijać.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
odrobina historii jest taki zacny człowiek, który od 10 lat chodzi i lobbuje jeden system geodezyjny dla powiatów na różnych radach i konferencjach opowiada o takiej konieczności. Czy ma za sobą jakiś konkretny system? Działającego nie, ale na pewno jest stosowna grupa interesów. Gdzie był suweren przez ostatnie 10 lat gdy ten zacny człowiek ukryty pod auspicjami jednostki samorządowej lobbował swój pomysl?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
suweren racja. Moim zdaniem pani minister powinna zachować dotychczasowy skład rady. Po tylu latach już wiemy, ze gwarantował on stabilny zastój infrastruktury pod czujnym okiem gugik.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
Nie wyrażam na to zgody Poprzednia służyła gugik a obecna będzie służyła prywatnej firmie? Dlaczego tej i dlaczego tylko tej ? Z deszczu pod rynne albo zimny prysznic.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
Dyskusja polega na ścieraniu się poglądów.Rzeczowa dyskusja operuje rzeczowymi argumentami. Ty wymagasz odemnie bezwarunkowe go poparcia pana Waldemara. Jego zachowanie nie budzi mojej sympatii tak jak niektóre zachowania prezesa Jarzabka z przeszłości. Chociażby właśnie dlatego że mimo swojego tytułu naukowego nie potrafi z szacunkiem dla innych poglądów dyskutować.
 7 
odpowiedz zgłoś
@outsider chyba największy ból egzystencjalny sprawia obecnie świadomość, ze nowa rada będzie miała więcej do powiedzenia niż ostatnia. I kwestia jak bardzo mieni się skład, nie będzie już tylu swoich. A poprzednia rzeczywiście służyła do miłych pogawędek i przyklepywania harmonogramu działań gugik.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
oj uboot zapowiadalo się na rzeczową dyskusję, jestem rozczarowany, skoro brak publikacji pana jj nic ci nie przeszkadza. Widocznie jednak reprezentujesz jedną ze stron, wiec nic nowego tu nie przedstawisz.
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
hydromatyk czy zostałeś pominięty, że od dwóch dni taki jad sączysz na forum? Jakie są osiągnięcia, które pozwalają ci ze stanowiska eksperta oceniać działania przy ustawie? A poprzednie były dobre? Bo tam się załapałeś?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
a myślisz że dalej nie może być przedstawicielem PTiP pracując w biznesie ? :):) Publikacje naukowe jest zobowiązana czynić osoba z tytułem naukowym. Szczególnie taka która zajmuje się pracami naukowo badawczymi. Widzę że nauka mocno powiązała się z biznesem, który sobie powykupował ambasadorów marki. Więc będą promować firmy i konkretne rozwiązania. W tym swoje. Wspomnicie moje słowa.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Zaprawdę powiadam wam Ptip to niekoniecznie nauka to po prostu organizacja o ktorej również mowa w ustawie o iip czy jej idiotyczne znowelizowanym kadłubku. Jest tam również wielu przedstawicieli biznesu np. pan Waldemar. Tylko Ptip nie zgłosił pana Waldemara niestety.
 3 
odpowiedz zgłoś
projekty a jakie pan JJ miał publikacje? Poza powerpointami? Mało kto tu wie, że w radzie nie był jako ggk, ale jako przedstawiciel ptip. Zamiast być przedstawicielem władzy był przedstawicielem nauki polskiej. Pewnie też mu było przykro. Uboot ma jakieś informacje?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Podając zestawienie nie zapomnij napisać obok ile nas, podatników, kosztowały te projekty. I mogę się tylko domyślać jak się czuł Pan Jacek mając świadomość że może wreszcie spokojnie pójść za pieniędzmi które przetransferował z budżetu państwa na prywatne konta (bo chyba tylko tak można nazwać realizację tych "projektów"). Z tego co wiem to nie poszedł na drzewo.. prawda? Trzeba mieć niezły tupet żeby w obliczu tych jawnych dowodów próbować wmawiać ludziom że ktokolwiek w byłym składzie GUGiKu miał inne intencje niż do zagarniania władzy i pieniędzy. To że obecne władze też nie maja kwalifikacji merytorycznych i żadnej koncepcji poza kontynuowaniem tej patologii którą mamy, to już zupełnie inna sprawa.
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
podaj jakiś projekt GUGiKu zakończony w terminie w czasach urzędowania wiceprezesa Jarząbka. Infrastruktura jako całość nie działa. K-Gesut i odpowiedzi widziałeś ? To taki przykład tego co można zarzucić. Nie wiem co wykazały kontrole bo skromność nie pozwala GUGiKowi ich pokazać publicznie. Audytów też.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
A co zawinił Jarząbek ? Proste pytanie. Ciekaw jestem dlaczego wyrzucili Jacka Jarząbka ? To on, a nie, Kaziu B. był siłą napędową budowy całej infrastruktury. Nie zapisał się do PIS-u ? No bo chyba nic innego Ministrowie Adamczyk i Żuchowski nie mogli mu zarzucić ? Jak się kogoś zwalnia, to chyba z jakiegoś powodu ? No chyba, że się w emocjach pomylili i wpuścili do GUGIKu Aleksandrę Jabłonowską-Barbie, z brzytwą w rękach a teraz żałują ? Bo chyba kontrole NIK,UZP,CBA nic zdrożnego od lat nie wykazują ? No to jak zwolnili tych, którzy przyczynili się do rozwoju cennej infrastruktury przez wiele lat, to co, za niewinność ? Jeśli tylko głupota i emocje rządziły politycznymi decyzjami z sierpnia, to prawdziwy PIS-owiec powinien się walnąć ręką w pierś i powiedzieć - przepraszam. Może nie jest za późno. ? Ciekawe jak musiał czuć się Jacek Jarząbek jak wręczali mu papier mówiący - "idź Pan na drzewo". Bardzo przykre. Nie o taką Polskę walczyli nasi dziadkowie...! Ciekawe, jak to bez mądrych poskładać ? i dlaczego
 6 
 4 
odpowiedz zgłoś
Co ma robić Rada ? Radzić Jeśli Rada - ma być realna i rzeczywiście doradzać Minister Strezyńskiej w sprawach rozwoju IIP to powinna składać się z fachowców, a nie klakierów czy osobom promującym interes kilku dużych misi.Jeśli Rada miałaby być prawdziwie działającym ciałem, to jej członkowie - nie powinni przyklaskiwać na ślepo decyzjom podejmowanych tak na prawdę przez kilka osób w GUGIK. Nie wiem, jak wyglądały posiedzenia Rady za poprzedniej kadencji, czy przychodzili tam ministrowie, czy drugi lub trzeci garnitur decydentów ? Wydaje mi się, że oprócz kilku osób, to to był taki "kwiatek do kożucha". Decyzje podejmowane były w GUGIK, a Rada przyklepywała "program działania". Ale może się mylę ? I czy od powołania nowej Rady będzie tak samo ?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
geo-kierownik wiesz co to jest publikacja naukowa ? To nie artykuł w geoforum. :):)
 2 
odpowiedz zgłoś
geodeta tyle piszemy o podnoszeniu standardów i kulturze osobistej a tymczasem od rana mączysz na forum. To aż nie przystoi tak szacownemu mężowi. A kto ciebie zgłosił?
 4 
odpowiedz zgłoś
Jaja jakieś Nie róbcie sobie jaj - zgodnie z ustawą ? pkt 10 otrzymuje brzmienie: ?10) czterej przedstawiciele instytucji naukowych lub organizacji pozarządowych powołani przez ministra właściwego do spraw informatyzacji.?,?2. Kandydaci na członków Rady, o których mowa w ust. 1 pkt 10, mogą być zgłaszani ministrowi właściwemu do spraw informatyzacji przez zainteresowane instytucje i organizacje. Kto zgłosi pana biznesmana/profesora - rada biznesu politechniki warszawskiej ? - to byłoby żenujące i poniżej wszelkiej krytyki.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
dziwna ta strona wynika z niej że dotychczasowy przewodniczący rady nie ma żadnych publikacji.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
@u-boot stronniczy jesteś, ale jak już jestes na tej stronie, to podawany tam jest adres strony internetowej Pana Izdebskiego, wejdź na nią a potem wejdź w publikację, zobaczysz dużo więcej (73).
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
skrót https://goo.gl/FRRiza
 1 
odpowiedz zgłoś
staram się pisać po polsku bo grasuje tu pan od polskiego który jak nie ma co powiedzieć to pisze o tym kto gdzie przecinka nie wstawił. A co to jest pracownik naukowy i dlaczego tak mało artykułów ? http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?r type=opis
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Raczej tak To może Pan Dr hab inż Waldemar Izdebski pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
zapomniałeś że pan dr hab. Waldemar Izdebski może być przedstawicielem nauki:):)
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Raczej nie No ale zgodnie z ustawą nie ma w Radze miejsca dla przedstawiciela biznesu wiec pan Izdebski nie mógłby być. To plotka.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
zapis brzmi że to minister cyfryzacji powołuje. Więc może czas podjąć decyzję KTO ma w tej radzie być ? Bo nie wiem czy wiecie Minister jest również od podejmowania decyzji zarówno kto ma być w radzie jak i inny minister kto ma być Głównym Geodetą Kraju. Decyzja kto ma być zastępcą dyrektora w ministerstwie Budownictwa ostatnio zapadła więc i z tymi decyzjami ministrowie powinni sobie dać chyba radę. I nie powinno to trwać tygodniami.
 2 
odpowiedz zgłoś
@głos z korytarza też coś o tym słyszałem, ale to dotyczy organizacji samorządowych które przedstawiły więcej kandydatów niż miejsc i nikt nie chce odpuścić, w szczególności Pan Mączewski koniecznie chce pozostać w radzie. Tak wiec Pani Minister zbiera baty za ambicje samorządowców.
odpowiedz zgłoś
z tego co słyszałam podobno jest wiecej chętnych niż miejsc. To moze tylko świadczyć o tym, że ta rada nie jest taka bez znaczenia jak niektórzy sugerowali. Ba! Dzisiejsze komentarze tylko potwierdziły, że jednak ktoś tam drży o oderwanie od michy
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
choć majstersztykiem byłoby powołanie Izdebskiego, Mączewskiego i Jarząbka do wspólnej rady. To byłoby naprawdę coś co warto transmitować w systemie pay per view. :):)
 3 
odpowiedz zgłoś
nie warto gdybać. Nie chodzi o żale chodzi o to że minister cyfryzacji miał obowiązek ustawowy powołać do 15 stycznia radę. Cisza nie jest czymś do czego nas przyzwyczaiła minister Streżyńska. Brak informacji powoduje że ludzie zaczynają wytwarzać je przez spekulacje co powoduje chaos medialny. I zawsze od czasów PRL cisza oznacza że władza chce coś ukryć. Czy chce ukryć Izdebskiego ? Nie sądzę. Myślę że będą tam ciekawsze nazwiska. :):)
 3 
odpowiedz zgłoś
poranny wylew żali? a coś się stało że taki humor z rana?
odpowiedz zgłoś
? A czy to prawda że członkiem rady będzie przedstawiciel biznesu Waldemar Izdebski ? A dlaczego akurat prezes GeoSystem a nie prezes Geopolis czy prezes GisPartner czy prezes SysthermInfo czy prezes Geobid itd ?
 1 
odpowiedz zgłoś
no tak Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara Rękami czarnymi od pługa, Panowie w stolicy palili cygara Radzili o braciach zza Buga. Radzili, prawili i w mądrej swej głowie Ukuli rozejmy traktaty; O cześć wam panowie! O cześć wam posłowie! O cześć wam hrabiowie, magnaty! Wieśniacy nie znają wiedeńskich traktatów, Nie wierzą w układy z carami Lecz biją Moskali, wieszają magnatów I mścić się umieją stryczkami.
 3 
 9 
odpowiedz zgłoś
36 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS