wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-02-03| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Przetargi

Gliwice zamawiają geodane

Ukośne i pionowe zdjęcia lotnicze, modele terenu oraz chmura punktów z lotniczego skaningu laserowego – dostarczenie tych danych jest przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Gliwice.


Gliwice zamawiają geodane

Pionowe zdjęcia lotnicze mają zostać wykonane z pikselem 5 cm, a ukośne – 8 cm w centralnej części zdjęcia. Na podstawie tych pierwszych danych ma zostać opracowana ortofotomapa (także w rozdzielczości 5 cm). Wynikiem lotniczego skanowana laserowego ma być z kolei chmura o gęstości 20 pkt/m kw. oraz o dokładności wysokościowej nie gorszej niż 10 cm. Na jej podstawie należy opracować numeryczne modele terenu i pokrycia terenu w siatce o półmetrowym oczku. Przedmiotem zamówienia jest ponadto dostawa oprogramowania, które umożliwi prezentację w internecie zdjęć ukośnych, a także ortofotomap z różnych okresów. Prace mają zostać zrealizowane do końca lipca br.

Oferty można składać do 10 lutego. Kryteriami wyboru oferty będzie: cena (60%), skrócenie terminu dostarczenia ortofotomapy (30%), a także jakość zdjęć pionowych i jakość zdjęć ukośnych (po 5%).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pzp to przeżytek Tak gratulacje po raz kolejny. Ściema cholerę a nie przetarg. Fotografie w rozdzielności 10 cm pokrywają całe miasto i prezentują jego obraz z czterech różnych kierunków (N, W, S, E). Wykonano je na przełomie kwietnia i maja br. Można je przeglądać w specjalnie udostępnionym module. Zdjęcia ukośne wykonano w ramach przetargu obejmującego również pozyskanie lotniczych zdjęć pionowych miasta, ortofotomapy, numerycznego modelu terenu, a także aktualizację modelu 3D zabudowy. Prace za 218 tys. zł wykonała firma MGGP Aero z Tarnowa.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Gratuluję zwycięstwa ! Po co w ogóle ogłaszać takie przetargi ? "Pod adresem tarnow.ukosne.pl udostępniono zeszłoroczne fotografie lotnicze miasta wykonane z czterech podstawowych kierunków pod kątem 45 stopni. Obrazy pozyskała firma MGGP Aero z Tarnowa, jest ona również twórcą technologii do ich prezentacji w internecie."
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
a gdzie lupa ? Oj to chyba trzeba będzie lupę skierować na to postępowanie. Na relacje, na powiązania, na doradców i ich przeszłość. Ale puzzle ! Ale "urzędnicza" desperacja.
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
Dwie W Polsce są dwie takie firmy, czyli niewiele mniej niż poważnych firm zajmujących się robieniem zdjęć lotniczych.
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
Pytanie A kto w Polsce robi ukośne zdjęcia ???? Dużo jest takich firm ????
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS