Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-02-03| Mapy

Mapy turystyczne Lublina w nowej odsłonie

Z okazji Jubileuszu Lublina w przestrzeni miasta pojawiły się nowe mapy turystyczne. 21 zupełnie nowych plansz powstało z myślą o zapewnieniu profesjonalnej obsługi turystów w związku z obchodami 700-lecia.


Mapy turystyczne Lublina w nowej odsłonie

Mapy rozmieszczone w 21 gablotach znajdują się głównie w miejscach, w których najczęściej pojawiają się turyści przyjeżdżający do Lublina, np. w pobliżu dworców PKS oraz PKP, Placu Zamkowego, Ogrodu Saskiego, ale także przy charakterystycznych punktach na mapie miasta, takich jak Chatka Żaka, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum na Majdanku, hala GLOBUS, w okolicach Zalewu Zemborzyckiego i deptaku Krakowskiego Przedmieścia czy też w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 1/3.

– Głównym celem odświeżenia projektów map turystycznych było stworzenie aktualnych oraz nowoczesnych form informacji służących mieszkańcom i turystom naszego miasta. Gabloty umieszczone w kluczowych lokalizacjach w przestrzeni miejskiej to niezwykle kreatywne i ciekawe rozwiązania graficzne, które będą pomocne szczególnie dla osób odwiedzających Lublin z innych miast lub z zagranicy – powiedział Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta ds. Kultury, Sportu i Relacji Zewnętrznych.

Dodatkowo nową szatę zyskały podręczne mapki (fot. poniżej), które niebawem będą dostępne dla mieszkańców i turystów w LOITiKu oraz w 11 podmiotach uczestniczących w programie Miejsce Inspiracji. Mapki wydrukowane w liczbie 40 tys. sztuk dostępne będą w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz ukraińskim.

Projekty nowych map turystycznych powstały w wyniku rozbudowanego procesu konsultacji społecznych i eksperckich. W ramach kilkunastu spotkań zebrane zostały opinie środowisk związanych z ruchem pieszym i rowerowym, jak również wskazówki przewodników turystycznych, pracowników instytucji kultury, studentów z zagranicy oraz osób zaangażowanych w projekty związane z kształtowaniem przestrzeni miasta.

– To było dla nas naprawdę duże wyzwanie projektowe. Pracę podzieliliśmy na wiele etapów, podczas których powstawała zawartość merytoryczna na bieżąco „ubierana” w grafikę. Przeprowadziliśmy liczne konsultacje społeczne i spotykaliśmy się z przedstawicielami różnych lubelskich środowisk. Finalne mapy są efektem pracy wielu ludzi i każdemu, kto dołożył swój wysiłek do ich powstania bardzo dziękujemy. My jako Fundacja Rozwoju Designu LuCreate jesteśmy dumni z końcowego efektu i mamy nadzieję, że mapy będą świetnie służyć Lublinowi – mówi Michał Ćwiek, projektant z Fundacji Rozwoju Designu LuCreate.

Zaproponowana koncepcja rozwiązań graficznych umożliwiła przedstawienie atrakcji Lublina w sposób nowoczesny i kreatywny. Każda z map umieszczonych w gablotach odnosi się do swojej lokalizacji w przestrzeni miasta. Takie rozwiązanie pozwala pieszemu odbiorcy mapy na przeanalizowanie miejsc godnych odwiedzenia oraz rozpoznanie najbardziej atrakcyjnych obiektów, do których powinien dotrzeć rowerem (dzięki wskazanym ścieżkom oraz stacjom Lubelskiego Roweru Miejskiego) lub samochodem (w tym celu wskazano główne parkingi).

Mapy są efektem ogłoszonego na jesieni 2016 roku przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki i krajoznawstwa.

Źródło: Urząd Miasta Lublin


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS