wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-02-01| GIS, Teledetekcja, Firma

DigitalGlobe będzie uwalniać zdjęcia satelitarne

Największy dystrybutor wysokorozdzielczych zdjęć satelitarnych – amerykańska firma DigitalGlobe, ogłosił start programu Open Data Program, który umożliwi dostęp do danych tej spółki na wolnej licencji.


DigitalGlobe będzie uwalniać zdjęcia satelitarne

Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wspierać zarządzanie kryzysowe w przypadku wystąpienia kataklizmów. Gdy nastąpi katastrofa naturalna – powódź, huragan czy trzęsienie ziemi – DigitalGlobe opublikuje na wolnej licencji wysokorozdzielcze zdjęcia satelitarne dla obszaru dotkniętego przez żywioł. Będą one pochodzić zarówno sprzed kataklizmu, jak i już po jego wystąpieniu.

Open Data Program nie będzie ograniczać się wyłącznie do publikacji samych zobrazowań. Oprócz tego DigitalGlobe udostępni internetową platformę Tomnod, która pozwoli wolontariuszom na analizę danych np. pod kątem inwentaryzacji zniszczeń. Dodajmy, że serwis ten nie jest nowością i wykorzystywany był np. po zaginięciu w 2014 roku malezyjskiego boeinga lecącego z Kuala Lumpur do Pekinu oraz po wystąpieniu silnego trzęsienia ziemi w Nepalu w 2015 r.

Na razie w ramach Open Data Program dostępne są zdjęcia obszaru dotkniętego w październiku 2016 roku huraganem Matthew.

Źródło: DigitalGlobe


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS