wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-02-01| GIS, Software

Wtyczka dla ArcGIS wygeneruje wypis z MPZP

Firma GIS-Expert z Lublina opracowała darmową wtyczkę dla ArcGIS Desktop, która automatyzuje generowanie wypisów i wyrysów z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.


Wtyczka dla ArcGIS wygeneruje wypis z MPZP

Rozwiązanie jest kompatybilne z wersją 10.3 (lub nowszą) ArcGIS i jest dostępne bez opłat dla każdej gminy posiadającej to oprogramowanie.

Narzędzie odnajduje dla wybranej działki (lub grupy działek) odpowiadające jej przeznaczenie terenu na rysunku planu oraz zapisy znajdujące się w części tekstowej. Główną korzyścią z wdrożenia wtyczki jest oszczędność czasu związana z przygotowaniem wypisu, wyrysu lub zaświadczenia z MPZP, ponieważ generowanie dokumentu trwa tylko kilka sekund. Do poprawnego działania narzędzia konieczne jest posiadanie cyfrowej wersji planu miejscowego obszaru, dla którego będą generowane dokumenty.

Źródło: GIS-Expert


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
:D następne unizeto, widzą potencjał w rynku informacji przestrzennej w gminach. Program za darmo, ale usługi przetworzenia będą oferować. Powodzenia
odpowiedz zgłoś
ArcGis w gminach .... widział ktoś może Arcgisa w gminach?
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
he he wspomnienia... trzech kumpli w ramach pracy dyplomowej w 2001 roku napisało coś takiego pod Arc'a, generowało się wstępne Studium a druga funkcjonalność to była możliwość zrobienia wypisu i wyrysu danej działki zgodnie z MPZP. Dostali za to wyróżnienie od Ministra Infrastruktury. Pytanie o jakość planów miejscowych. Dalej kredki i flamastry czy może jest już standaryzacja? Robią GISy w województwach za miliony budując zamki na fundamentach z piasku...
 4 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS