wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-27| Geodezja, Prawo, Instytucje

Z życia regionów: marne efekty interwencji staszowskich geodetów

Zeszłoroczne spotkanie Staszowskiego Stowarzyszenia Geodetów z miejscowym starostwem nie przyniosło poprawy pracy urzędu – twierdzi w rozmowie z portalem EchoDnia.pl prezes SSG Maciej Sochacki.


Z życia regionów: marne efekty interwencji staszowskich geodetów

Przypomnijmy, że spotkanie członków SSG z kierownictwem starostwa odbyło się w listopadzie ubiegłego roku. Wykonawcy przedstawili wówczas długą listę zarzutów dotyczących pracy urzędu, w tym m.in.: nieprzestrzeganie zaleceń WINGiK-a, niewywiązywanie się z obowiązków wynikających z ustaw i rozporządzeń, wymaganie od geodetów sporządzania operatów niezgodnie z wytycznymi głównego geodety kraju, dopuszczanie podwójnej weryfikacji prac geodezyjnych oraz zwracanie operatów do poprawny przez nieistotne usterki.

Po spotkaniu starosta zapewnił, że przeanalizuje uwagi SSG i postara się do nich odnieść na następnym spotkaniu. Naczelnik wydziału geodezji zapowiedziała z kolei, że do uwag pod swoim adresem ustosunkuje się na piśmie.

Jakie są efekty rozmów dwa miesiące po ich przeprowadzeniu? Jak wynika z wywiadu z Maciejem Sochackim, jedynym pozytywem jest poprawa funkcjonowania lokalnego geoportalu, o co wykonawcy prosili od lat. Jednak do dziś ani starosta, ani naczelnik nie ustosunkowali się w jakikolwiek sposób do uwag SSG. Podniesione przez wykonawców problemy, jak były, tak są nadal aktualne – np. wciąż nieprzestrzegane są zalecenia WINGiK-a, a decyzje wydawane są z naruszeniem Kodeksu postępowania administracyjnego. Co więcej, Maciej Sochacki twierdzi, że pod pewnymi względami zeszłoroczne spotkanie przyniosło nawet negatywny efekt – dotyczy to np. wydawania wypisów w nieczytelnym formacie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS