wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-26| GIS, Teledetekcja, Firma, Software

Rusza laboratorium geodanych FabSpace

17 stycznia podczas pierwszych urodzin Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste otwarcie laboratorium FabSpace, które posłuży do tworzenia innowacyjnych aplikacji bazujących na danych przestrzennych. Czerwoną wstęgę przecięli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, firmy OPEGIEKA z Elbląga i CZIiTT.


Rusza laboratorium geodanych FabSpace

Laboratorium powstało w ramach projektu FabSpace 2.0 („Fablab for geodata-driven innovation – by leveraging Space data in particular, in Univerities 2.0”) finansowanego z Programu Ramowego Unii Europejskiej Horyzont 2020. Przedsięwzięcie jest realizowane przez międzynarodowe konsorcjum skupiające jednostki naukowe i partnerów biznesowych z 6 krajów: Belgii, Francji, Grecji, Niemiec, Włoch i Polski. Nasz kraj reprezentują firma OPEGIEKA i Politechnika Warszawską.

Otwarte na PW Laboratorium FabSpace będzie spełniało rolę centrum zapewniającego dostęp do szeregu danych (w tym danych przestrzennych i satelitarnych), do platformy FabSpace, do otwartego oprogramowania oraz narzędzi do obróbki danych – wszystkie te elementy posłużą do opracowywania nowych aplikacji. FabSpace ma być miejscem wspólnej pracy w zakresie innowacji opartych na danych pozyskanych między innymi z pułapu kosmicznego. Oferta laboratorium skierowana jest głównie do studentów, naukowców, ale również do innych osób zainteresowanych projektem. Komputery stacjonarne, laptopy i tablety, w które wyposażone jest laboratorium, posiadają odpowiednie parametry do pracy z danymi satelitarnymi oraz oprogramowanie niezbędne do ich opracowywania i analiz.

W ramach projektu od zewnętrznych interesariuszy będą zbierane wyzwania oraz problemy, które następnie użytkownicy laboratorium FabSpace spróbują rozwiązać za pomocą nowych, dedykowanych aplikacji, mając na uwadze główny cel projektu, jakim jest wykorzystanie obserwacji satelitarnych.

Źródło: OPEGIEKA Elbląg


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS