wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-26| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

SatLab SLC: nowy uchwyt ułatwi pomiary

W odpowiedzi na prośby klientów z branży GIS, użytkujących odbiorniki SatLab SLC, firma SatLab Geosolutions przygotowała dedykowany uchwyt z libellą oraz punktowym pionownikiem laserowym. Ma on usprawnić pracę podczas pomiarów RTK bez tyczki.


SatLab SLC: nowy uchwyt ułatwi pomiary

Jak zapewnia producent, nowe rozwiązanie pozwala pracować łatwiej, szybciej i jeszcze bardziej precyzyjnie. Uchwyt o długości 15 cm można swobodnie chwycić jedną ręką, posiada on przycisk do wyzwalania wiązki lasera oraz zasilany jest dwiema bateriami AAA. Plamka lasera widoczna jest w dzień na odległość do 20 m.
Przy wadze uchwytu wynoszącej zaledwie około 100 gramów odbiornik SLC jest bardzo dobrze wyważony i pozwala precyzyjnie ustawić libellę.SatLab SLC jest narzędziem uniwersalnym i może służyć jako:
• ręczny odbiornik RTK do precyzyjnych pomiarów GIS (z wykorzystaniem opisywanego uchwytu) lub geodezyjnych (w konfiguracji z 1-metrową tyczką z anteną wewnętrzną lub 2-metrową tyczką z anteną zewnętrzną, fot. poniżej);
• moduł GNSS do sterowania maszynami, UAV, precyzyjnego rolnictwa, do tachimetru czy skanera laserowego;
• mobilna lub permanentna stacja referencyjna przesyłająca poprawki za pomocą modemu 3,5G nawet do 100 odbiorników jednocześnie.

Nieograniczona liczba aplikacji na platformy Android, iOS czy Windows, centymetrowe dokładności pomiarów bez anteny zewnętrznej, niewielkie rozmiary, 12 godzin pracy bez ładowania, wbudowany port RS-232 oraz norma odporności IP67 czynią z SatLab SLC wszechstronne i uniwersalne narzędzie pracy.Więcej o SatLab SLC można przeczytać na stronie producenta oraz profilu na FB.

Źródło: Zespół SatLab Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS