Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-25| Prawo, Imprezy

W Olsztynie będą dyskutować o przepisach geodezyjnych

2 marca w Olsztynie odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony wybranym zagadnieniom z zakresu geodezyjnych przepisów prawnych.


W Olsztynie będą dyskutować o przepisach geodezyjnych

Tematyka debaty obejmie następujące zagadnienia:
1. Uwierzytelnianie dokumentacji geodezyjnej wykonywanej na potrzeby procesów budowlanych, „specustaw”, art.73 przepisów wprowadzających ustawy reformujące administrację publiczną z 1998 r., dotyczący nieruchomości zajętych pod drogi publiczne, map do celów prawnych.
2. Rowy stanowiące działkę a rowy będące użytkami – postępowania w trybie rozgraniczenia i procesie modernizacji ewidencji gruntów i budynków.
3. Użytki Ls i Br w ewidencji gruntów.
4. Przyjęcie granic w procedurze podziału.
5. Stosowanie 33% w przypadku podziałów nieruchomości rolnych i zurbanizowanych.
6. Ustalenie linii brzegu z ustawy Prawo wodne a pomiar sytuacyjny linii brzegu w rozumieniu art. 82a rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków.
7. Utrzymanie osnowy pomiarowej w tym starej osnowy poligonowej.
8. Treść sprawozdania technicznego, w tym analiza materiałów źródłowych – orzecznictwo.
9. Wniosek strony lub jego brak a wprowadzanie zmian do ewidencji gruntów i budynków m.in. w kontekście ustalania granic.
10. Wymiana danych pomiędzy wykonawcą a Państwowym Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym po 17 grudnia 2016 r.
11. Wiarygodność danych – kiedy wolno stosować par. 37-39 rozporządzenia ws. EGiB.

Organizatorem panelu jest Ośrodek Szkolenia Geodetów i Kartografów Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Spotkanie odbędzie się w godzinach 10:00-15:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Olsztynie przy Pl. Jana Pawła II 1. Udział w panelu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

Szczegóły

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS