Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-25| GIS, Mapy

Nowe dane i narzędzia w mazowieckim geoportalu

Aplikacja mapowa portalu Wrota Mazowsza została wzbogacona o usługę WFS-G oraz zaktualizowane dane tematyczne.


Nowe dane i narzędzia w mazowieckim geoportalu

WFS-G (Web Feature Service – Gazetteer) pozwala na wyszukiwanie oraz lokalizowanie przestrzenne miejscowości na podstawie zapytań tekstowych. Funkcjonalność dostępna jest z poziomu zakładki Wyszukiwanie oraz panelu bocznego Szukaj nazw geograficznych. Po wpisaniu nazwy lub jej fragmentu możliwe jest wyświetlenie listy podpowiedzi i lokalizacji zaznaczonych na mapie za pomocą „pinezek”. Usługę WFS-G województwa mazowieckiego można również wykorzystać w zewnętrznych portalach oraz oprogramowaniu GIS, pod warunkiem że posiadają funkcjonalność pozwalającą na jej podłączenie.

Ponadto na podstawie danych przekazanych przez poszczególne departamenty Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego trwa aktualizacja następujących warstw w geoportalu:
• instytucje kultury (teatry, muzea, kina, domy kultury, biblioteki itp.),
• Mazowieckie Produkty Tradycyjne,
• sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze,
• organizatorzy i pośrednicy turystyczni (biura podróży) wpisani do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego,
• obiekty hotelarskie,
• podmioty uprawnione do prowadzenia stażu podyplomowego lekarza lub lekarza dentysty.

Źródło: UMWM, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS