Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-25| Mapy, Firma

OPEGIEKA edukuje młodzież

Firma OPEGIEKA z Elbląga prowadzi zajęcia dla młodzieży poświęcone wykorzystaniu i redakcji map.


OPEGIEKA edukuje młodzież

Przykładowo, w zeszłym tygodniu spółka gościła uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Zajęcia zaczęto od geopodchodów – prostej gry terenowej, podczas której młodzież uczyła się, jak w sposób praktyczny korzystać z mapy. Przy tej okazji sprawdzono między innymi, czy brama jest na swoim miejscu, a także odnaleziono i policzono drzewa – i nie przeszkodziła w tej zabawie zimowa aura.

Druga, geoinformatyczna część warsztatów odbyła się w budynku głównym firmy. – O jaaa, ile kompuuuteeeróóóów! Moje marzenie się spełniło – powiedział ośmioletni Kuba. W trakcie zajęć młodzi kartografowie redagowali swoje mapy zgodnie z przydzielonymi zadaniami. Efekty ich pracy można zobaczyć tutaj.

W odpowiedzi na szerokie zainteresowanie placówek edukacyjnych firma OPEGIEKA opracowała autorski program warsztatów dla dzieci ze szkół podstawowych, podczas których w formie zabawy prezentuje zagadania z zakresu geodezji, kartografii i informatyki. Kieruje się przy tym dewizą, że nie sztuką jest kupić dzieciom komputery, sztuką jest nauczyć je korzystania z technologii w sposób odpowiedzialny i kreatywny.

Źródło: OPEGIEKA


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS