Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-24| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Instytucje

Tarnów na zdjęciach ukośnych i archiwalnych

Tarnów dołączył do grona miast udostępniających swoje lotnicze zdjęcia ukośne oraz archiwalne pionowe.


Tarnów na zdjęciach ukośnych i archiwalnych

Pod adresem tarnow.ukosne.pl udostępniono zeszłoroczne fotografie lotnicze miasta wykonane z czterech podstawowych kierunków pod kątem 45 stopni. Obrazy pozyskała firma MGGP Aero z Tarnowa, jest ona również twórcą technologii do ich prezentacji w internecie.

Oprócz tego miasto umożliwiło przeglądanie archiwalnych zdjęć lotniczych miasta i porównywanie ich z dzisiejszym obrazem tej miejscowości. W serwisie Retromapy opublikowano 10 warstw, przy czym najstarsza prezentuje pionowe zdjęcia lotnicze wykonane w 1966 roku, a najnowsza – z 2016 roku. Twórcą tej usługi jest również MGGP Aero.

Dostarczenie ukośnych zdjęć lotniczych oraz ortofotomapy Tarnowa w rozdzielczości 5 cm było częścią przetargu o wartości blisko 150 tys. zł. Jego przedmiotem było również wykonanie lotniczego skanowania laserowego miasta.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS