wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-23| GIS, Mapy, Software

Nowe funkcje w wirtualnym globusie Esri

ArcGIS Earth – darmowa przeglądarka danych 2D i 3D firmy Esri, dostępna jest już w wersji 1.4. Oferuje ona m.in. lepsze narzędzia do rysowania na mapie czy usprawnione wdrażanie programu w dużych przedsiębiorstwach.


Nowe funkcje w wirtualnym globusie Esri

Administratorzy lokalnych sieci mogą od teraz dystrybuować pliki instalacyjne ArcGIS Earth wraz ze specjalnym plikiem XML definiującym specyficzną konfigurację aplikacji. Można w nim określić m.in.: startowe warstwy podkładowe czy ustawienia nawigacji oraz jednostek. Funkcja ta ma usprawnić wdrażanie tego oprogramowania w większych firmach czy instytucjach.

W aplikacji udoskonalono także narzędzia do rysowania punktów, linii i poligonów na mapie. Użytkownicy zyskali np. rozbudowane możliwości kontroli koloru czy rozmiaru rysowanego obiektu oraz wyglądu ich etykiet. Ponadto mają do wyboru więcej zdefiniowanych sygnatur, a także mogą używać własnych ikon. Aplikacja pozwala również wzbogacać narysowane obiekty o opisy, zdjęcia czy linki.

ArcGIS Earth 1.4 umożliwia przeszukiwanie danych atrybutowych załadowanych warstw – funkcja ta działa także w odniesieniu do dużych zbiorów. Z kolei obsługę popularnego formatu KML rozbudowano o opcję wyświetlania tzw. wycieczek.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS