Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-23| GIS, Mapy, Software

Nowe funkcje w wirtualnym globusie Esri

ArcGIS Earth – darmowa przeglądarka danych 2D i 3D firmy Esri, dostępna jest już w wersji 1.4. Oferuje ona m.in. lepsze narzędzia do rysowania na mapie czy usprawnione wdrażanie programu w dużych przedsiębiorstwach.


Nowe funkcje w wirtualnym globusie Esri

Administratorzy lokalnych sieci mogą od teraz dystrybuować pliki instalacyjne ArcGIS Earth wraz ze specjalnym plikiem XML definiującym specyficzną konfigurację aplikacji. Można w nim określić m.in.: startowe warstwy podkładowe czy ustawienia nawigacji oraz jednostek. Funkcja ta ma usprawnić wdrażanie tego oprogramowania w większych firmach czy instytucjach.

W aplikacji udoskonalono także narzędzia do rysowania punktów, linii i poligonów na mapie. Użytkownicy zyskali np. rozbudowane możliwości kontroli koloru czy rozmiaru rysowanego obiektu oraz wyglądu ich etykiet. Ponadto mają do wyboru więcej zdefiniowanych sygnatur, a także mogą używać własnych ikon. Aplikacja pozwala również wzbogacać narysowane obiekty o opisy, zdjęcia czy linki.

ArcGIS Earth 1.4 umożliwia przeszukiwanie danych atrybutowych załadowanych warstw – funkcja ta działa także w odniesieniu do dużych zbiorów. Z kolei obsługę popularnego formatu KML rozbudowano o opcję wyświetlania tzw. wycieczek.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS