Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-23| GIS, Mapy, Firma, Przetargi

Przetarg na mapy hydrograficzne częściowo unieważniony

Blisko dwa miesiące po otwarciu ofert GUGiK zdecydował o unieważnieniu dwóch z 6 części przetargu na dostosowanie 365 arkuszy map hydrograficznych do nowych wytycznych.


Przetarg na mapy hydrograficzne częściowo unieważniony

Unieważnienie dotyczy części II oraz IV. Przedmiotem części II było dostosowanie 147 arkuszy 1:50 000 pokrywających woj. pomorskie i większość warmińsko-mazurskiego, a części VI – dostosowanie 75 arkuszy 1:50 000 pokrywających woj. śląskie i większość opolskiego.

GUGiK uzasadnia decyzję o unieważnieniu tym, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, jaką zamawiający przygotował na realizację tych prac. Przypomnijmy, że dla części II ofertę złożyło jedynie konsorcjum firm ZUGiK Pryzmat Warszawa, WPGK Geomat Poznań, InterTIM Suwałki. Wartość propozycji to 1,055 mln zł, co stanowi 239% budżetu zamawiającego. Z kolei do części VI stanęło tylko konsorcjum spółek Geokart International Rzeszów, OPGK Rzeszów, OPGK Kraków, MGGP SA Tarnów, które gotowe było zrealizować prace za 555 tys. zł (247% budżetu GUGiK).

Dodajmy, że w przypadku pozostałych czterech nierozstrzygniętych jeszcze części również zgłoszono tylko po jednej ofercie i wartość każdej z nich ponad dwukrotnie przekracza budżet GUGiK. Nie wykluczone więc, że i tu postępowanie zostanie unieważnione.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS