Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-20| Teledetekcja, Software, Imprezy

Co nowego w oprogramowaniu Terrasolid?

Na kończącym się dzisiaj w Berlinie corocznym Spotkaniu Europejskich Użytkowników oprogramowania Terrasolid służącego do przetwarzania danych LiDAR (European Users Event, 16-20 stycznia 2017 r.) zaprezentowano wiele nowych funkcjonalności zaimplementowanych do najnowszych 64-bitowych wersji aplikacji: TerraScan, TerraModeler, TerraPhoto oraz TerraMatch (Terrasolid).


Co nowego w oprogramowaniu Terrasolid?

Do najważniejszych zaliczyć można klasyfikację chmury punktów z wykorzystaniem tzw. segmentacji chmur punktów LiDAR (Grupowanie). Pozwala ona na wygenerowanie niezależnych obiektów (np. pojedynczych drzew, budynków, samochodów itp.), które przyporządkowywane są do zdefiniowanej danej klasy. Wprowadzona funkcja zwiększa dokładność automatycznej klasyfikacji danych, pozwalając jednocześnie na znaczącą redukcję czasu przetwarzania i kontroli danych oraz związaną z nimi ewentualną edycję.

Kolejną istotną nowością jest wprowadzenie obsługi bazy danych dla drzew (pochodzących z segmentacji) dla instytucji zarządzających zielenią miejską czy przestrzenią leśną. Funkcja ta umożliwia przypisanie odpowiednich statystyk (cech taksacyjnych, parametrów) poszczególnym drzewom oraz ich import do bazy danych.

W aplikacji TerraPhoto istotną funkcjonalnością, jaka pojawi się w nowej wersji 017, będzie obsługa zdjęć cyfrowych z kamer sferycznych (np. Ladybug5). Ponadto wprowadzono wiele usprawnień poszczególnych aplikacji pozwalających na bardziej komfortowe oraz szybsze przetwarzanie chmur punktów ze skanowania laserowego (ALS, TLS, MLS).

W treningu i prezentacjach uczestniczyło ponad 120 osób z wielu krajów Europy, w tym pracownicy polskich firm: KPGeo, MGGP Aero oraz ProGea 4D (oficjalny przedstawiciel Terrasolid w Polsce).

Źródło: ProGea 4D Sp. z o.o.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS