Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-20| Prawo, Kataster

Zapowiedź szkoleń o cyfrowych MPZP

Firma 24GIS specjalizująca się we wspieraniu miast we wdrażaniu technologii GIS zaprasza na szkolenia „Cyfrowe plany zagospodarowania przestrzennego w mieście inteligentnym – ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej, zarządzanie miastem, potrzeby mieszkańców oraz e-usługi”. Szkolenia odbędą się: 20 lutego w Rzeszowie, 22 lutego w Krakowie, 24 lutego w Katowicach oraz 28 lutego w Warszawie.


Zapowiedź szkoleń o cyfrowych MPZP

Szkolenie ma na celu zapoznanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z:
• aktualnymi wymaganiami prawnymi w zakresie informatyzacji miejscowym planów zagospodarowania przestrzennego wynikającymi m.in. z wdrażaniem ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej oraz dyrektywy INSPIRE
• projektowanymi zmianami w prawie wpływającymi na informatyzację MPZP,
• organizacją wdrożenia ww. wymagań prawnych,
• dobrymi praktykami w zakresie technicznych aspektów informatyzacji istniejących MPZP,
• wskazówkami w zakresie wymagań dotyczących pozyskiwania oraz kontroli nowych MPZP zgodnie z obowiązującymi przepisami,
• wymaganiami w zakresie świadczenia e-usług związanych z danymi planistycznymi,
• rolą danych planistycznych w zarządzaniu miastem inteligentnym.

Koszt udziału jednej osoby wynosi: 650 zł netto (dla przedstawicieli administracji publicznej przy zgłoszeniach przesłanych na 7 dni przed szkoleniem), 800 zł (dla przedstawicieli administracji publicznej przy zgłoszeniach przesłanych później niż 7 dni przed szkoleniem), 990 zł (dla przedstawicieli biznesu i innych instytucji).

W dotychczasowych edycjach szkolenia wzięło udział kilkadziesiąt osób m.in. z: Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju w Warszawie, Biura Rozwoju Gdańska, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi, Biura Planowania Przestrzennego Miasta Kielce, Urzędów Miast: Warszawa, Bielsko Biała, Chorzów, Kielce, Legnica, Olsztyn, Polkowice, Zabrze, Drzewica.

Więcej informacji

Źródło: 24GIS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS