Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-19| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Tomasz Owerko doktorem habilitowanym

Dzisiaj (19 stycznia) Rada Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH podjęła uchwałę o nadaniu stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie geodezja i kartografia (specjalność geodezja inżynieryjno-przemysłowa) dr. inż. Tomaszowi Owerko.


Tomasz Owerko doktorem habilitowanym

Podstawą nadania były cykl monotematycznych publikacji oraz objętych ochroną wzorów użytkowych pod wspólnym tytułem „Zastosowanie, opracowanie oraz integracja technologii pomiarowych i obliczeniowych przydatnych do oceny stanu technicznego obiektów mostowych”.

Dr hab. Tomasz Owerko jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa AGH w Krakowie. Jego obszar zainteresowań badawczych obejmuje zastosowanie, rozwój i integrację nowoczesnych technik pomiarowych w badaniach deformacji i monitoringu, zastosowanie technologii IT w geodezji inżynieryjnej i budownictwie oraz rozwój adekwatnych algorytmów i metod obliczeniowych. Rozprawa doktorska (obroniona w 2009 r.) dotyczyła zagadnienia oceny poziomu ufności Polskiej Normy ISO 17123 w aspekcie praktycznych wyników obserwacji. Tomasz Owerko był laureatem programu TOP 500 Innovators oraz stażystą na Uniwersytecie Stanforda (USA).

Źródło: AGH, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS