Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-18| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Premiera wielozadaniowego skanera AL-500

Kompaktowy i wszechstronny – taki według producenta, firmy Acuity Technologies, jest jej najnowszy skaner laserowy AL-500.


Premiera wielozadaniowego skanera AL-500

Urządzenie mierzy do 800 tys. pkt/s i 360 linii/s na dystansie 150 metrów (opcjonalnie zasięg można wydłużyć do 300 m). Pole widzenia skanera wynosi 360 x 120 stopni i może się on obracać wokół własnej osi nawet 10 razy na sekundę. Laser instrumentu spełnia I klasę bezpieczeństwa.

AL-500 zamknięty jest w obudowie o wymiarach 83 x 312 x 133 mm spełniającą normę pyło- i wodoszczelności IP67. Jego waga wynosi 4,3 kg. Co ciekawe, opcjonalnie instrument może być wyposażony w system chłodzenia, co pozwala mierzyć w temperaturze aż 85°C.

LiDAR dostępny jest w konfiguracjach do statycznego skanowania naziemnego, do ciągłej kontroli w zastosowaniach przemysłowych, a także do integracji z mobilnymi i lotniczymi systemami kartowania. Sprzęt może być zasilany przez dołączone do zestawu akumulatory pozwalające na 8 godzin pracy.

Skaner jest sterowany z poziomu zewnętrznego kontrolera wyposażonego w system Windows oraz oprogramowanie Acuity PointWorks. Dzięki predefiniowanym konfiguracjom zbieranie danych można rozpocząć niemal natychmiast po uruchomieniu urządzenia. Co więcej, AL-500 jest sprzedawany wraz z interfejsem programistycznym, na bazie którego użytkownik może tworzyć własne oprogramowanie do pracy ze skanerem.

Źródło: Acuity Technologies


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS