Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-17| Ludzie

Kolejny spadek popularności Zumi

Należący do Onetu portal lokalizacyjny Zumi w okresie od września do grudnia 2016 r. stracił ponad pół miliona użytkowników. Wciąż jednak pozostaje drugim najpopularniejszym serwisem mapowym w kraju – wynika z najnowszej edycji rankingu polskiego internetu Megapanel.


Kolejny spadek popularności Zumi

We wrześniu, gdy ostatnim razem przyglądaliśmy się wynikom tego zestawienia, z Zumi korzystało 16,6% Polaków z dostępem do sieci, z kolei do grudnia udział ten stopniał do 12,9%. Dodajmy, że w okresach największej popularności portal ten przyciągał nawet ponad 1/5 internautów.

Zauważalny odpływ użytkowników zanotowały również serwisy Mapy Google oraz JakDojade.pl (do wyszukiwania połączeń komunikacji publicznej). W okresie od września do grudnia ich udział w rynku portali mapowych spadł w ich przypadku odpowiednio z 36,8 do 33,8% oraz z 6,2 do 4,6%.

Badanie Gemius/PBI, realni użytkownicy, n= 140 447, grudzień 2016 r., inne zmienne uwzględnione w analizie: zasięg


JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS