wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-17| GIS, Mapy, Teledetekcja

Turyngia uwalnia geodane

Niemiecki kraj związkowy Turyngia udostępnił w internecie na wolnej licencji bogate zasoby danych przestrzennych dla swojego obszaru.


Turyngia uwalnia geodane

Regionalne władze zdecydowały się uwolnić następujące zbiory:
• numeryczne modele terenu i pokrycia terenu oraz chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego,
• zdjęcia lotnicze i ortofotomapy,
• mapy topograficzne w formacie GeoTIFF,
• dane o pokryciu terenu,
• budynki 3D na poziomie dokładności LoD 1 i 2,
• kontury budynków.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ortofotomapy proszę. U nas psa z kulawą nogą nie udostępnią bo zbyt silny był lobbing pewnego Aleksandra. A u Niemca ordung i obywatel korzysta z tego co państwowe. Nikt nie wylicza ile na tym zarobisz, bo twój zarobek zostaje w landzie. Kropka punkt.
odpowiedz zgłoś
@ponowne wykorzystanie Sekcja aplikacje nie ma w sobie takiego miejsca, ale wiele gmin posiada już założone konta w CRIP (świadczy o tym herb w kolumnie CRIP) i jeśli klikniemy na herbie gminy to nastąpi przełączenie do miejsca, gdzie są podane warunki ponownego wykorzystania. Niemniej jednak postaramy się dodać również taką informację w sekcji "Aplikacje". Dziękuję za uwagę.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
dla porządku dodam że Niemcy to zrobili na tym portalu https://www.govdata.de/dl-de/by-2-0
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
prosba czy może pan dodać do informacji o danych punktów adresowych na danych publicznych warunki ponownego wykorzystywania informacji - bez tego nie bardzo wiadomo co prawnie z tymi danymi można robić. Dziękuję.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Zawsze takie rozsądne inicjatywy będę popierał Land na tym zarobi, ale w zupełnie innym wymiarze, co dla urzędników jest niewyobrażalne. Społeczeństwo się rozwija dzięki takim danym, a dodatkowo są oszczędności, bo nie trzeba będzie ludzi od pilnowania, wydawania, sprzedawania (nie licząc systemów informatycznych), a to przecież czynniki te generują koszty.
 6 
 3 
odpowiedz zgłoś
ile land na tym straci czy ktoś robił bilans? przecież to dziesiątki tysięcy euro w plecy
 2 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS