Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-10| Przetargi

Z życia regionów: gdzie podzieje się białostocki PODGiK?

Starosta białostocki ma poważny problem ze znalezieniem nowego lokalu dla ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Winą za tę sytuację obarcza PiS – pisze „Kurier Poranny”.


Z życia regionów: gdzie podzieje się białostocki PODGiK? <br />
fot. Google Street View
fot. Google Street View

Przez 17 lat białostocki PODGiK mieścił się przy ul. Mickiewicza w Białymstoku, w budynku Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ostatnio PUW wypowiedział jednak umowę na wynajem pomieszczeń. Starosta ma tym samym 6 miesięcy na znalezienie nowego lokalu.

Przeniesienie PODGiK-u do budynku starostwa nie wchodzi w grę, bo nie ma tam wystarczającej powierzchni (dotychczas ośrodek zajmował ponad 300 m kw.). Bardziej realnym rozwiązaniem jest zaadaptowanie zrujnowanego budynku zlokalizowanego przy ul. Geodetów. Na jego przystosowanie potrzeba jednak 15 mln zł. Wprawdzie w projekcie budżetu zarezerwowano tę kwotę, ale radni powiatu są podzieleni, czy wydać ją właśnie na ten cel.

Starosta Antonii Pełkowski widzi w całej sprawie podłoże polityczne. Należy bowiem do PSL-u, natomiast w Urzędzie Wojewódzkim rządzi PiS. Partia ta ma także większość w radzie powiatu. „Gdybym był z PiS, to już dawno byłoby zrobione” – komentuje sprawę w „Kurierze Porannym” Pełkowski.

Nowa siedziba PODGiK-u musi zostać znaleziona do czerwca br.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS