Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-10| GIS, Mapy, Firma

Noworoczna aktualizacja map Emapy

Podczas ostatniej kwartalnej aktualizacji na cyfrowych mapach łódzkiej firmy Emapa przybyło prawie 2 tys. km dróg oraz ponad 1,7 tys. ulic.


Noworoczna aktualizacja map Emapy

Baza punktów adresowych przekroczyła z kolei liczbę 7,7 mln, tylko w ostatnim kwartale zwiększając się o 38 tys. rekordów.

W najnowszych danych mapowych znajdziemy ponadto nowo otwarte odcinki dróg, w tym S3 Międzyrzecz Płn. – Międzyrzecz Płd., S8 Wiśniewo – Mężenin (fot.), S19 ZOL Dąbrowica – Konopnica. Dane wzbogacone zostały również o fragment DK22/55, tj. most na Nogacie, oraz następujące drogi wojewódzkie: DW224 (zachodnia obwodnica Kartuz), DW791 w Zawierciu (droga do strefy Aktywności Gospodarczej) czy DW655 (dojazd do lotniska w Pyrzowicach). Regularnie aktualizowane są także opłaty viaToll.

Systematycznie rozbudowywana jest ponadto warstwa turystyczna mapy, w której przybyło w ostatnich miesiącach 2,6 tys. nowych punktów POI oraz 607 km szlaków.

Na danych Emapy bazują m.in.: usługa Emapa Web Router, portal Emapi.pl, serwis JakDojade.pl czy nawigacja MapaMap.

Źródło: Emapa


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS