Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-10| GIS, Przetargi

Przetarg na dokończenie ISOK rozpisany

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej ogłosił zamówienie na wdrożenie produkcyjne Informatycznego Systemu Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK).


Przetarg na dokończenie ISOK rozpisany

Przetarg ten ma być dokończeniem kontraktu o wartości ponad 50 mln zł podpisanej przez KZGW z firmą Qumak. Z powodu narastających opóźnień w realizacji tych prac w czerwcu 2016 r. Zarząd zdecydował się odstąpić od umowy z tą spółką. Do tego czasu Qumak zrealizował etapy I-IV, a do wykonania pozostał ostatni, czyli piąty. Początkowo KZGW chciał zlecić dokończenie prac w trybie „z wolnej ręki” firmie GISPartner z Wrocławia, która była jednym z podwykonawców w tym zleceniu. Krajowa Izba Odwoławcza uznała jednak, że należy rozpisać przetarg.

W ogłoszonym właśnie zamówieniu KZGW wymaga, by wdrożenie produkcyjne ISOK zostało przeprowadzone na bazie zbudowanego przez Qumaka w ramach etapów I-IV systemu pilotażowego, przy czym rozwiązanie to ma zostać zmodyfikowane zgodnie z wymogami zamawiającego. Termin realizacji prac (nie licząc świadczenia gwarancji powdrożeniowej) wyznaczono na 170 dni od podpisania umowy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 850 tys. zł można składać do 5 lutego.

Przypomnijmy, że głównym powodem budowy systemu informatycznego ISOK jest potrzeba realizacji dyrektyw: powodziowej oraz INSPIRE. Rozwiązanie ma bowiem służyć do tworzenia map ryzyka i zagrożenia powodziowego oraz stanowić jeden z węzłów krajowej infrastruktury informacji przestrzennej. Możliwości systemu mają być jednak znacznie szersze. Oferowane uprawnionym podmiotom przez ISOK tematyczne dane przestrzenne oraz narzędzia analityczne mają służyć m.in. w planowaniu przestrzennym czy zarządzaniu kryzysowym, umożliwiając np. symulowanie powodzi. Dodajmy, że system ten budowany był w ramach projektu ISOK, którego jednym z elementów było przeprowadzone na zlecenie GUGiK-u lotnicze skanowanie laserowe około 90% kraju.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS