Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-09| Geodezja, Instytucje, Kataster

W GEOPOZ wkrótce załatwisz sprawy przez internet

Poznań pozyskał unijne dofinansowanie na cyfryzację zasobu geodezyjnego. Wartość przedsięwzięcia to ponad 6,8 mln złotych, z czego 85% pochodzić będzie ze środków zewnętrznych.


W GEOPOZ wkrótce załatwisz sprawy przez internet

Projekt „Cyfryzacja i modernizacja zasobu geodezyjnego i kartograficznego miasta Poznania oraz uruchomienie e-usług” zakłada zwiększenie dostępności, jakości oraz wykorzystania przez przedsiębiorców i mieszkańców danych przestrzennych dotyczących Poznania. Chodzi o usunięcie barier w dostępie do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego poprzez uruchomienie specjalnej platformy e-usług.

– Planujemy utworzenie pięciu e-usług publicznych. Jedna z nich jest skierowana do klientów indywidualnych i przedsiębiorców. To znaczy, że usługi, które GEOPOZ obecnie wykonuje na papierze, po wdrożeniu dostępne będą także przez internet. Chodzi m.in. o wydawanie map do celów informacyjnych, do warunków zabudowy itp. Pozostałe e-usługi skierowane są do przedstawicieli branż: geodetów, komorników, rzeczoznawców majątkowych oraz projektantów i inwestorów – wyjaśnia Anna Zielińska z Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ.

Realizacja projektu będzie postępować w kilku etapach. Obejmować będzie m.in. modernizację ewidencji gruntów i budynków oraz cyfryzację zasobu (skanowanie, katalogowanie i opisanie metadanymi) dokumentów bieżących i archiwum GEOPOZ-u. To niemal 1,2 mln dokumentów, w tym operaty geodezyjne, akty notarialne i inne. Rozbudowany zostanie także GIS, a wszystkie systemy informatyczne wykorzystywane w GEOPOZ zostaną zintegrowane. Prace mają zakończyć się do czerwca 2018 r.

Dofinansowanie w wysokości 5,8 mln złotych pochodzić będzie z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Hubert Bugajny (biuro prasowe UM Poznania)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS