Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-05| Mapy

Najlepsze przewodniki turystyczne i publikacje kartograficzne poszukiwane

Do 15 lutego można nadsyłać zgłoszenia w dziewiątej edycji organizowanego przez „Magazyn Literacki Książki” konkursu na najlepsze przewodniki turystyczne i publikacje kartograficzne 2016 roku „Nagroda Magellana”.


Najlepsze przewodniki turystyczne i publikacje kartograficzne poszukiwane <br />
Nagrodzeni za 2015 r. w kategoriach "atlas turystyczny" oraz "mapa i plan turystyczny"
Nagrodzeni za 2015 r. w kategoriach "atlas turystyczny" oraz "mapa i plan turystyczny"

Publikacje turystyczne w konkursie rozpatrywane będą w dwunastu kategoriach. Wśród nich są m.in.:
• atlas turystyczny,
• mapa i plan turystyczny.
Laureat trzynastej kategorii – Wydarzenie Roku – wyłaniany jest spośród propozycji zgłaszanych przez członków jury.

Laureaci Nagrody Magellana zostaną uhonorowani statuetkami oraz dyplomami w trakcie Warszawskich Targów Książki.

Wydawcy mogą już nadsyłać zgłoszenia, dołączając po trzy egzemplarze każdej publikacji. Koszty uczestnictwa w konkursie to 150 zł + VAT od każdego zgłoszonego tytułu. W przypadku zgłoszenia przez dane wydawnictwo więcej niż pięciu tytułów, za każde kolejne zgłoszenie opłata rejestracyjna wynosi 90 zł + VAT.

Nagroda Magellana (nagroda główna w konkursie na „Najlepsze publikacje turystyczne”) została powołana w 2008 roku w celu uhonorowania najbardziej wartościowych publikacji turystycznych (przewodników, albumów, map, atlasów itp.).

W ubiegłym roku (na fot.) nagrodą główną w kategorii „atlas turystyczny” uhonorowano „Polska dla turystów. Atlas samochodowy 1:300 000” (ExpressMap), a w kategorii „mapa i plan turystyczny” – „Lake Garda. Trekking Map” (terraQuest).

Więcej informacji

Źródło: Rynek-Ksiazki.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS