wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-28| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Instytucje, Kataster

SIP Białystok coraz większy


W Systemie Informacji Przestrzennej Białegostoku zostały umieszczono nowe warstwy tematyczne.

W serwisie publicznym w dziale Turystyka dodano warstwy: hotele, miejsca noclegowe, aktualizujemy i uzupełniamy punkty adresowe, obiekty sakralne. Natomiast dla kierowców w dziale Transport i komunikacja zaznaczono strefy płatnego parkowania. Rozbudowany został również serwis geodezyjny. Dzięki temu poznać można strukturę własności gruntów. Zaś w warstwie Osnowa geodezyjna udostępniono:

poziome kąty pomierzone w osnowie szczegółowej III klasy – układ 2000; osnowę poziomą III klasy miasta w układzie 2000 (punkty główne, boki poligonów, punkty rozwinięć, boki rozwinięć); sekcje ramek arkuszy mapy zasadniczej w układzie lokalnym i układzie 2000; wartości poprawek odwzorowawczych powierzchni i długości w układzie 2000.

Autorzy serwisu pracują nad kolejnymi warstwami, m.in. ścieżkami rowerowymi, a także nad pozyskaniem nowej ortofotomapy o rozdzielczości 0,1 m/piksel (istniejąca ma rozdzielczość 0,8 m/piksel).
W serwisie udostępniane są również mapy, analizy dla jednostek oraz opracowywane są dla nich wydruki z systemu informacji przestrzennej (np. mapa poglądowe dla inwestorów, symulacja okręgów wyborczych i obwodowych komisji wyborczych, analiza przynależności podatników do poszczególnych urzędów skarbowych itp).

Bogusław Wilczyński, kierownik Zespołu ds. Informacji Przestrzennej


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wszystko pięknie i cudownie ale na Boga ArcIMS jest strasznie niewydajny i nieefektywny do prezentacji map w internecie, co dobrze wiem z autopsji bo niestety pracowałem z użyciem tego programu. Jest tyle różnych propgramów, które są zgodne ze standardami OGC (wms, wfs itd..) a tu użyli ArcIMSa, zgodnego tylko ze sobą. Ale inicjatywa godna pochwalenia, gdyby nie ten arcims
odpowiedz zgłoś
tak trzymaj Calkiem dobrze i przejżyscie to działa. Ładna kolorystyka i dostepnie informacja przekazana. Tak trzymaj. Gratuluje. A moze warszawka wezmie przyklad jak to sie robi .To co obecnie prezentuje to mizerota. Stolica ale tylko w nazwie.
odpowiedz zgłoś
Cały problem w danych Czekam na dzień, kiedy będę sobie mogła wyświetlić dowolne dane mapowe, dla każdego województwa w identyczny sposób, korzystając z mechanizmów Google Earth (lub równie wydajnych). Żadna z przytoczonych firm (z tego co wiem) nie dysponuje efektywnym mechanizmem prezentacji danych mapowych na WWW. Końcówki prezentacyjne systemów GISowych nigdy nie będą tak sprawne jak systemy dedykowane do wyświetlania danych mapowych w Internecie.
odpowiedz zgłoś
portale Te akurat sa zapewne firmowane by ESRI. Da sie jeszcze znalezc zapewne produkty Autodesku, Bentleya czy Geosystem, moze cos Intergraphu. To tyle. Nie ma co sie spodziewac jakiegos szalu artystycznego, choc zapewne autorzy mogliby sie pokusic o jakies autorskie ikony, ciekawa kolorystyke itp.
odpowiedz zgłoś
sorry za Polskę ... mimo wszystko, powinno być w Polsce.
odpowiedz zgłoś
na jedno kopyto Przykłady podane przez kolegę kalosza pokazują ciekawą sprawę. Widać, że wykorzystany został jakiś standardowy templejt do tych wszystkich orpacowań - zmienione zostały jedynie szczegóły. Czyżby wszystkie portale mapowe w polsce robione były w jednej technologii metodą Ctrl+C Ctrl+V?
odpowiedz zgłoś
przykłady http://80.51.231.170/walbrzych http://www.wrosip.pl http:/ /mapa.stalowawola.pl http://arc.um.zielona-gora.pl ... pr oponuję Szanownej Redakcji przygotowanie listy działajacych serwisów... Może to byc inspirujące ...
odpowiedz zgłoś
inne przykłady Inne przykłady tez są. Może nie tak spektakularne, ale jednak. I co dziwne (a może i nie) to co najpiękniejsze powstaje a dole, z potrzeby, a nie przy wydumanych projektach centralnych...
odpowiedz zgłoś
Ładne obrazki Mapka świetna. Szczere gratulacje. Niemniej jednak nie można nazwać mapki w internecie GISem!
odpowiedz zgłoś
Jest za co chwalić :-) Idzie zapewne tak dobrze, bo za SIP w mieście odpowiada kierownik pracowni informatyki, który jest geodetą, z głową na karku.
odpowiedz zgłoś
koniecznie brać przykład Na dzisiejszym GEOFORUM mamy dwa przykłady zasób może być przyjazny dla geodetów udostepniając dane, a może być też wrogi jak w woj. pomorskim, broniąc własnych interesów pozbawia się obywateli dostępu do informacji, którą tworzyli bezpośrednio lub pośrednio. Najwyższy czas odebrać urzędnikom możliwość reglamentowania informacji, która nie jest ich własnością
odpowiedz zgłoś
NIECH INNI BIORĄ PRZYKŁAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy ktoś wie jak wygląda współpraca tego zespołu z geodetami? Czy dlatego tak dobrze idzie GIS Białystok, że geodezja pomaga czy też nieprzeszkadza?
odpowiedz zgłoś
12 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS