wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-27| Geodezja, GIS, Kataster

Ponad 2 mln zł na cyfryzację kościańskich rejestrów

Powiat kościański (woj. wielkopolskie) otrzyma 2,1 mln złotych na cyfryzację zasobów geodezyjnych. Całkowita wartość projektu to blisko 2,5 mln zł. Wielkość dofinansowania stanowi prawie 85% tej kwoty.


Ponad 2 mln zł na cyfryzację kościańskich rejestrów

W Starostwie Powiatowym w Kościanie już w tym roku rozpoczęto prace modernizacyjne i aktualizacyjne rejestrów publicznych oraz ich udostępnianie za pomocą e-usług. Dzięki pozyskanym środkom zakres zasobów objętych aktualizacją i modernizacją oraz e-usług powiększy się. Zakończenie projektu planowane jest na rok 2018.

Dzięki pozyskanym środkom zostanie m.in. opracowana baza GESUT dla całego powiatu i nastąpi zmiana formy informacji o uzbrojeniu terenu na postać numeryczną, co umożliwi lepszą wizualizację tych danych na prowadzonych w zasobie mapach i stworzy możliwość udostępniania jej w formie cyfrowej, a docelowo za pomocą e-usługi. Zostanie także zeskanowna część archiwalna zasobu geodezyjnego, co usprawni obsługę klientów oraz zapewni ochronę archiwalnych dokumentów katastralnych, które docelowo mają zostać przekazane do Archiwum Państwowego. Poza tym uda się uzupełnić bazę ewidencji gruntów i budynków o kolejne, aktualne dane ewidencyjne na terenie miasta Kościana, Krzywinia, Czempinia i Śmigla. W tej chwili trwają już prace modernizacyjne bazy danych gminy Kościan i Czempiń. Aktualizacja bazy dot. gminy Krzywiń i Śmigiel wykonana została już w latach poprzednich. Ponadto środki pozyskane w ramach WRPO pozwolą na dostosowanie powadzonych w powiatowym zasobie baz do nowych przepisów, m.in. poprzez ujednolicenie części opisowej ewidencji gruntów i budynków z częścią graficzną. Zakupiony został też już niezbędny do realizacji tego projektu sprzęt komputerowy (serwery).

Część środków pozyskanych w ramach WRPO 2014+ przeznaczona zostanie na wprowadzenie szeregu e-usług. Dzięki temu możliwe będzie m.in. złożenie wniosku przez internet na materiały zasobu geodezyjnego (mapa ewidencyjna i mapa zasadnicza), zgłoszenie prac geodezyjnych drogą elektroniczną oraz pozyskanie materiałów niezbędnych do wykonania zgłoszonych prac geodezyjnych. Planowane udogodnienia pozwolą także na elektroniczną obsługę projektów nowych sieci uzbrojenia terenu podlegających uzgodnieniu. Ponadto wprowadzona zostanie usługa dająca rzeczoznawcom majątkowym możliwość uzyskania drogą elektroniczną informacji dotyczących cen transakcyjnych.

Wniosek powiatu na zadanie pn. „Tworzenie, modernizacja i aktualizacja rejestrów publicznych oraz standardowych opracowań kartograficznych i tematycznych gromadzonych w Starostwie Powiatowym w Kościanie oraz ich udostępnianie za pomocą e-usług” znalazł się na piętnastym miejscu listy rankingowej poddziałania „Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.

Źródło: Powiat Kościański


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS