wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-22| GIS, Software

Esri pokaże miasta 3D w wirtualnej rzeczywistości

Producent pakietu ArcGIS – firma Esri, zaprezentował narzędzie dla swojego oprogramowania CityEngine, które pozwoli na prezentację trójwymiarowych modeli miast w goglach wirtualnej rzeczywistości (VR).


Esri pokaże miasta 3D w wirtualnej rzeczywistości

Począwszy od najnowszej wersji CityEngine (2016.1) użytkownicy tej aplikacji mogą łatwo i szybko przygotowywać modele 3D do prezentacji w trybie wirtualnej rzeczywistości. Do ich oglądania w goglach VR wystarczy darmowa mobilna aplikacja ArcGIS 360 VR opracowana przez Esri Labs, która pozwala użytkownikowi zagłębić się w trójwymiarowe wizualizacje – wystarczy posiadać smartfon sparowany choćby z prostym zestawem VR.

– Cieszy nas premiera tego rozwiązania. Dzięki niemu nasi specjaliści od planowania przestrzennego będą mogli weryfikować skutki realizacji inwestycji i różnych scenariuszy planistycznych z punktu widzenia pieszego – komentuje Christian Huerzeler z wydziału planowania przestrzennego w Zurychu.

– Udało nam się znacznie usprawnić wykonanie prezentacji VR. Dzięki naszym rozwiązaniom przygotowanie ich w CityEngine i opublikowanie w chmurze ArcGIS Online zajmuje raptem kilka minut – wyjaśnia Dominik Tarolli z Esri.

To nie jedyna nowość w CityEngine 2016.1. Oprogramowanie wzbogacono również o zestaw gotowych reguł, który znacznie przyspiesza import danych OpenStreetMap oraz ich wizualizację.

Pełna lista zmian w CityEngine

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS