wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-23| GIS, Software

QGIS dla przedsiębiorstw wod-kan

Firmy GEPOL z Poznania i GIS Support z Lublina przedstawiły wspólną ofertę elastycznego GIS-owego systemu do zarządzania infrastrukturą wodno-kanalizacyjną.


QGIS dla przedsiębiorstw wod-kan

Rozwiązanie jest dostępne w trzech wariantach dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstwa oraz możliwość cyfryzacji zasobu poprzez skanowanie, kalibrację, digitalizację i tworzenie bazy danych. Podstawowym rozwiązaniem (Basic) jest przeglądarka sieci wodno-kanalizacyjnej.

W ramach oferty Standard proponowana jest natomiast aplikacja AquaGIS składająca się z internetowych modułów wspierających: zgłaszanie awarii, remonty i przeglądy infrastruktury oraz zarządzanie hydrantami. Jej częścią jest również aplikacja mobilna pozwalająca na dodawanie zdjęć z miejsca zdarzenia oraz opcja integracji z istniejącymi systemami zamawiającego, np. do poboru opłat.

Rozwiązanie Advanced zawiera z kolei specjalnie opracowany model umożliwiający modelowanie hydrauliczne. Pozwala także na pozyskiwanie informacji o miejscach występowania awarii z graficzną prezentacją budynków odciętych od dostaw wody.

Cała oferta bazuje na darmowym i otwarty programie QGIS.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
otwarte Nic nie jest darmowe i otwarte.
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS