wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-21| GIS, Mapy, Teledetekcja

Warszawa z lat 80. na zdjęciach lotniczych

W serwisie mapowym Urzędu m.st. Warszawy opublikowano zbiór skanów fotoszkiców w skali 1:5 000 dawnego stołecznego województwa warszawskiego, opracowanych na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych w 1982 roku.


Warszawa z lat 80. na zdjęciach lotniczych

Jest to już 16 warstwa archiwalnych zdjęć lotniczych na tym portalu. By ją wyświetlić, należy w module Warszawa historyczna w oknie mapy kliknąć przycisk „zdjęcia” i wybrać „1982”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
słabizna Fotogrametria ma ponad 100 lat... żal... wystarczy wziąć te zdjęcia zapuścić automatyczną aerotriangulację pomierzyć kilka fotopunktów i zrobić porządną ortofotomapę (tudzież zwaną we Warszawie fotomapą, żeby do CODGIKu jej nie oddać) z uwzględnieniem wyrównania tonalnego i automatycznego mozaikowania. Efekt byłby piękny... tymczasem mamy co mamy. Zdjęcia jak leżały tak leżą w archiwum, a gdy coś udostępnić to jakieś przetworzenia sprzed lat, których jakość jest słaba bo i technologia nie była cyfrowa...
 1 
odpowiedz zgłoś
@paralotniarz Przecież widać, że to kalibrowane było na ramkę. Problemem nie jest przyzwoitość, czy nieprzyzwoitość, ale jakość materiałów źródłowych. Można oczywiście próbować robić kalibrację na "sytuację" - tylko rastry byłby wtedy nienaturalnie ponaciągane. Myślę, że lepiej takie dokumenty zostawić w takim stanie w jakim były oryginalnie wykonane, niż kombinować z kalibracją wielomianową, splinową czy ogólnie gumową.
 1 
odpowiedz zgłoś
@ paralotniarz Rozwiń proszę tę odrobinę pracy i to przyzwoicie. Czyżby chodziło o te 20-30 metrowe przesunięcia?
 1 
odpowiedz zgłoś
jakość... ale dziadostwo. Ktokolwiek to robił mógł włożyć odrobinę pracy żeby to przyzwoicie wyglądało.
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS