wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-20| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

Przetarg na lotniczy skaning: oferty znów droższe od budżetu GUGiK

W dwuczęściowym zamówieniu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na lotnicze skanowanie laserowe 7 tys. km kw. wystartowało trzech oferentów.


Przetarg na lotniczy skaning: oferty znów droższe od budżetu GUGiK <br />
Obszary objęte skaningiem w standardzie 2 (w tym w ramach rozstrzygniętej już części 5)
Obszary objęte skaningiem w standardzie 2 (w tym w ramach rozstrzygniętej już części 5)

Do części nr 6 zgłosiło się jedynie konsorcjum firm OPEGIEKA Elbląg i Gispro Szczecin. Jest ono gotowe wykonać prace za 2,5 mln zł, co stanowi blisko 140% budżetu zamawiającego.

O część 7 walczą: konsorcjum firm Geomar Szczecin i Topgis Brno (1,8 mln zł, 108% budżetu GUGiK) oraz MGGP Aero Tarnów (2,3 mln zł, 137%).

Przypomnijmy, że to ciąg dalszy postępowania GUGiK ogłoszonego pod koniec 2015 r. i dotyczącego pozyskania danych wysokościowych dla 41 tys. km kw. Przetarg ten podzielono na 7 części, przy czym części 1-4 dotyczyły pozyskania danych w standardzie 1 (tj. bazujących na chmurze o gęstości 4 pkt/m kw.), a części 5-7 – standardu 2 (12 pkt/m kw.). Dla standardu 1 umowy podpisano w czerwcu, jednak z powodu zbyt drogich ofert postępowanie dla standardu 2 unieważniono, a następnie ogłoszono je ponownie. Za drugim podejściem udało się rozstrzygnąć jedynie część 5.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Co dalej Nie wiem czy to prawda czy plota Ale przystojny tancerz podobno pracuje w sygnity i dostał nominację na prezesa geomaru. Ktoś coś slyszal/potwierdzi?
 1 
odpowiedz zgłoś
ABC o dzięki, tego puzla mi brakowało, wszystko jasne. http://szczecinbiznes.pl/_szb/_upload/_foto/IMG_44 67.bmp
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
aktualnie Geomar to raczej Sygnity. Laptop biurko smartfonik człowiek. Coś więcej potrzeba żeby był porządek w papierach? Projekt dopchnie się kolanem.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
GEOMAR czyli czytaj GISPRO
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
Kasa sie znajdzie. Podpiszą. Czy to prawda ze przystojny tancerz z GUGiKu pracuje teraz dla pięknej blondyny która złożyła ofertę w kwocie bliskiej budżetowi?
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
@bazyl Łatwo sprawdzić czy geomar ma pojęcie. Wystarczy kupić ich dane z CODGiK jak już będą dostępne - czyli przy pomyślnych wiatrach za 2 lata - i obejrzeć je sobie.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
bez przeady geomar ma przede wszystkim potencjał.
 6 
 3 
odpowiedz zgłoś
Po raz kolejny Geomar sie wyrwał. Ciekawe kto ma większe pojęcie o tej robocie i wycenie -Geomar, który nie ma samolotu ani skanera, czy firmy posiadające odpowiedni sprzęt, potencjał i doświadczenie ?
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
BRAWA DLA ZDROWEGO ROZSĄDKU! Ponownie Zamawiający nie ma pojęcia ile powinna kosztować robota. Nie ma sensu rozpisywać nowych przetargów dopóki nie znajdą się odpowiednie fundusze na wykonanie projektu.
 5 
 11 
odpowiedz zgłoś
standard 1 @JK: 1-3 dotyczyły pozyskania danych w standardzie 1 ...
 1 
odpowiedz zgłoś
konsekwentnie unieważnić! Nie chcą robić. Nie będą ;) Rozpisywać przetarg do skutku. Im później ktoś się zdecyduje na realizację w tym budżecie tym lepiej bo dane będą aktualniejsze :)
 9 
 5 
odpowiedz zgłoś
11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS