wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-19| GIS, Mapy

Nowe dane wysokościowe dla Arktyki w internecie

W ramach międzynarodowego projektu ArcticDEM udostępniono nowe numeryczne modele terenu dla obszaru Arktyki.


Nowe dane wysokościowe dla Arktyki w internecie

Model ArcticDEM jest efektem partnerstwa publiczno-prywatnego firmy Esri – dostawcy oprogramowania ArcGIS, a także Polar Geospatial Center oraz różnych rządowych agencji. Opracowanie tego zbioru jest odpowiedzią na apel prezydenta USA Baracka Obamy z 2015 roku, by zwiększyć koordynację działań poszczególnych państw mających na celu zatrzymanie skutków globalnego ocieplenia, szczególnie widocznych właśnie na obszarach okołobiegunowych.

Nowe wydanie ArcticDEM prezentuje w wysokiej szczegółowości m.in. Ziemię Baffina, archipelag Svalbard oraz Islandię. Modele opracowano na podstawie zdjęć satelitarnych. Jako że pochodzą one z różnych okresów, na ArcticDEM można dostrzec zmiany zachodzące w arktycznych krajobrazach, przede wszystkim cofanie się lodowców.

– Jesteśmy dumni, że możemy zapewnić łatwy dostęp do systematycznie aktualizowanych danych wysokościowych Arktyki poprzez nasze usługi – mówi Peter Becker, menedżer produktu ArcGIS w Esri. – Te dokładne modele zapewniają zdecydowanie lepszy obraz błyskawicznych zmian zachodzących w tym regionie, pozwalając lokalnym społecznościom na skuteczniejsze zarządzenie ryzykiem – dodaje.

Wizualizację tych danych dostępne są w usłudze ArcticDEM Explorer.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS