Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-16| Geodezja, Mapy, Imprezy

Nagrody za projekty i założenia do projektów scaleń gruntów

W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyło się wczoraj (15 grudnia) uroczyste seminarium podsumowujące jubileuszowy XL Ogólnopolski Konkurs Jakości Prac Scaleniowych. Do ostatecznej oceny oddziałowe sądy eliminacyjne powołane przez marszałków województw zgłosiły 2 projekty scaleń gruntów zatwierdzonych w latach 2014-16 oraz 17 założeń do projektów.


Nagrody za projekty i założenia do projektów scaleń gruntów <br />
Zdobywcy pierwszej nagrody za projekt scalenia w towarzystwie ministra rolnictwa i wiceprezesa SGP
Zdobywcy pierwszej nagrody za projekt scalenia w towarzystwie ministra rolnictwa i wiceprezesa SGP
Za wykonanie projektów scalenia gruntów Główny Sąd Konkursowy postanowił przyznać:

1. nagrodę w wysokości 9 tys. zł zespołowi geodetów Beskidzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Żywcu oraz Częstochowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Częstochowie, w składzie: Joanna Leśnikowska, Marek Konieczny, Ryszard Rakowski, Jarosław Korczyk, Marcin Kąkol, Sebastian Smolik –obiekt Witkowice i Chorzenice, gm. Kłomnice, pow. częstochowski.
2. nagrodę w wysokości 7 tys. zł zespołowi geodetów Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie, w składzie: Marek Fudali, Dariusz Dziedzic, Maksymilian Płocica, Krzysztof Kiszka – obiekt Żuklin, gm. Kańczuga, pow. przeworski.

Wśród nadesłanych założeń do projektów scaleń gruntów przyznano:
1. nagrodę w wysokości 5 tys. zł zespołowi geodetów Krakowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Krakowie, w składzie: Jarosław Taszakowski, Stanisław Chmielowiec, Renata Bem – za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Strzelce Wielkie, gm. Szczurowa, pow. brzeski.
2. nagrodę w wysokości 4 tys. zł zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie, w składzie: Szymon Skromak, Bogusław Dobek, Grzegorz Struzik, Paweł Chruściel, Jarosław Komarzeniec, Sławomir Kołodziejek – za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Wojsławice, gm. Wojsławice, pow. chełmski.
3. nagrodę w wysokości 3 tys. zł zespołowi geodetów Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu, w składzie: Anna Jankowiak, Agnieszka Durkowska – za pracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Piława Dolna oraz części wsi Owiesno, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski.


Ponadto za opracowanie założeń do projektów scaleń przyznano wyróżnienia wraz nagrodami w wysokości 2 tys. zł zespołom geodetów:
• Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Twarogi i inne oraz Miodusy i inne, gm. Perlejewo, pow. siemiatycki.
• Częstochowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Częstochowie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Wysoka, gm. Łazy, pow. zawierciański.
• Mazowieckiego Biura Geodezji i Urządzeń Rolnych w Ostrołęce za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Hucisko, gm. Przysucha, pow. przysuski.
• Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Grodzisko Dolne, gm. Grodzisko Dolne, pow. leżajski.
• Małopolskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Tarnowie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Nieciecza-Czyżów, gm. Żabno, pow. tarnowski.
• Beskidzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Żywcu za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Amandów i Krowiarki, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski.

Zdobywca drugiej nagrody za założenia do projektu scaleń – zespół geodetów z WBGiTR w Lublinie
w towarzystwie ministra rolinictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela

Główny Sąd Konkursowy w składzie: Jerzy Kozłowski (przewodniczący), Kamil Baćkowski (sekretarz), Waldemar Władziński, Edward Oszmiański i Jacek Wincenciak, projekty scaleń gruntów ocenił, biorąc pod uwagę m.in.:
• koncepcję gospodarczą projektu (maks. 60 pkt),
• trudności wykonania pracy spowodowane ukształtowaniem terenu, lokalizacją siedlisk, usytuowaniem użytków gruntowych, uciążliwością szachownicy gruntów i innymi warunkami miejscowymi (10 pkt),
• zastosowanie w pracach scaleniowych nowych technologii, uwzględnienie postępu technicznego i organizacyjnego (10 pkt),
• przejrzystość, czytelność i estetykę operatu scaleniowego (10 pkt),
• inne dodatkowe okoliczności podnoszące jakość rozwiązania scaleniowego (10 pkt).
Natomiast przy ocenie założeń do projektów scaleń gruntów wzięto pod uwagę:
• ocenę koncepcji założeń do projektu scalenia (maks. 80 pkt),
• liczbę punktów uzyskanych przy ocenie wniosków o przyznanie pomocy oraz pozycję na zatwierdzonej liście operacji (maks. 10 pkt),
• opracowanie analizy w formie graficznej i opisowej, w szczególności studium środowiskowego oraz karty informacyjnej przedsięwzięcia (maks. 10 pkt).

Tradycyjnie zasadniczą część spotkania stanowiły prezentacje nagrodzonych projektów i wymiana zdobytych doświadczeń. Nagrody i wyróżnienia wręczał minister Krzysztof Jurgiel w towarzystwie dyrektor Departamentu Gospodarki Ziemią Justyny Matys oraz wiceprezesa SGP Jana Łopaciuka.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele administracji samorządowej różnych szczebli (w tym starostowie i wójtowie zaangażowani w nagrodzone scalenia), przedstawiciele nauki (m.in. prof. Franciszek Woch reprezentujący Towarzystwo Rozwoju Obszarów Wiejskich), a także przedstawiciele WBGiTR-ów – autorzy projektów. Funkcję gospodarza spotkania pełnił naczelnik Wydziału Geodezji i Klasyfikacji Gruntów Jerzy Kozłowski.

Anna Wardziak


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS