Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-15| GIS

W przyszłym roku dolnośląskie gminy zbudują wspólny GIS

W maju przyszłego roku planowane jest rozstrzygnięcie przetargów w projekcie 10 dolnośląskich gmin dotyczącym wdrożenia zintegrowanego systemu informacji przestrzennej.


W przyszłym roku dolnośląskie gminy zbudują wspólny GIS

Partnerzy tego przedsięwzięcia spotkali się 12 grudnia w Bolesławcu w celu uzupełnienia dokumentacji koniecznej do podpisania umowy o dofinansowanie. Aneks precyzyjnie reguluje relacje między uczestnikami projektu. – Jeżeli podpiszemy szybko umowę z Zarządem Województwa, to przetargi potrwają do końca maja 2017 roku. Potem czekają nas wdrożenia i budowanie systemu – informował sekretarz UM Bolesławiec Jerzy Zieliński.

Główne cele tego przedsięwzięcia to: wdrożenie zintegrowanego SIP-u w dziesięciu gminach (obejmujące zakup wyposażenia, sprzętu i oprogramowania oraz wdrożenie danych); wdrożenie w 7 gminach systemów dziedzinowych umożliwiających świadczenie e-usług publicznych; zakup sprzętu i infrastruktury niezbędnych do uruchomienia systemów. Projekt ma również na celu utworzenie Jednostki Centralnej (Centrum Usług Wspólnych), której zadaniem będzie zarządzanie i administrowania powstałym systemem, wspieranie gmin w zakresie aktualizowania i administrowania danymi oraz wdrożenie pilotażowego programu e-usług dla szkół i przedszkoli w gminie Nowogrodziec.

– To wszystko jest ogromnym wyzwaniem dla każdej gminy. Istotne jest, aby zespół koordynujący, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich partnerów, działał sprawnie i w pełnym zaufaniu do siebie – podkreślił prezydent Bolesławca Piotr Roman.

W projekcie pn. „Budowa Systemu Informacji Przestrzennej oraz rozwój e-usług publicznych i elektronicznych usług administracyjnych w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego” uczestniczą gminy: Nowogrodziec, Osiecznica, Warta Bolesławiecka, Gromadka, Bolesławiec, Lwówek Śląski, Zawidów, Zagrodno oraz Sulików. Jego planowany koszt to 15,7 mln zł, a dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego wynosi 13,3 mln zł.

Źródło: UM Bolesławiec, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS