wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-15| GIS

W przyszłym roku dolnośląskie gminy zbudują wspólny GIS

W maju przyszłego roku planowane jest rozstrzygnięcie przetargów w projekcie 10 dolnośląskich gmin dotyczącym wdrożenia zintegrowanego systemu informacji przestrzennej.


W przyszłym roku dolnośląskie gminy zbudują wspólny GIS

Partnerzy tego przedsięwzięcia spotkali się 12 grudnia w Bolesławcu w celu uzupełnienia dokumentacji koniecznej do podpisania umowy o dofinansowanie. Aneks precyzyjnie reguluje relacje między uczestnikami projektu. – Jeżeli podpiszemy szybko umowę z Zarządem Województwa, to przetargi potrwają do końca maja 2017 roku. Potem czekają nas wdrożenia i budowanie systemu – informował sekretarz UM Bolesławiec Jerzy Zieliński.

Główne cele tego przedsięwzięcia to: wdrożenie zintegrowanego SIP-u w dziesięciu gminach (obejmujące zakup wyposażenia, sprzętu i oprogramowania oraz wdrożenie danych); wdrożenie w 7 gminach systemów dziedzinowych umożliwiających świadczenie e-usług publicznych; zakup sprzętu i infrastruktury niezbędnych do uruchomienia systemów. Projekt ma również na celu utworzenie Jednostki Centralnej (Centrum Usług Wspólnych), której zadaniem będzie zarządzanie i administrowania powstałym systemem, wspieranie gmin w zakresie aktualizowania i administrowania danymi oraz wdrożenie pilotażowego programu e-usług dla szkół i przedszkoli w gminie Nowogrodziec.

– To wszystko jest ogromnym wyzwaniem dla każdej gminy. Istotne jest, aby zespół koordynujący, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich partnerów, działał sprawnie i w pełnym zaufaniu do siebie – podkreślił prezydent Bolesławca Piotr Roman.

W projekcie pn. „Budowa Systemu Informacji Przestrzennej oraz rozwój e-usług publicznych i elektronicznych usług administracyjnych w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego” uczestniczą gminy: Nowogrodziec, Osiecznica, Warta Bolesławiecka, Gromadka, Bolesławiec, Lwówek Śląski, Zawidów, Zagrodno oraz Sulików. Jego planowany koszt to 15,7 mln zł, a dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego wynosi 13,3 mln zł.

Źródło: UM Bolesławiec, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wierny analogia słaba, tam marszałek wie lepiej od gmin i powiatów czego im trzeba, tutaj gminy same sobie płatają taki los. Podpowiem, że ciekawe czy informatycy w gminach pracują od roku czy dłużej...
odpowiedz zgłoś
Jak to ???? Panie Waldemarze czy Pan widzi co sie dzieje ??? Zajął się Pan walka o rozsądek na Mazowszu a tu dolnośląskie wyskakuje. Proszę również tam skierować ostrze swojego miecza walczącego bez pardonu z marnotrawstwem publicznych środków!!!
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
zderzenie z rzeczywistością czy te ludzie w gminach to mają mózgi? Po co im "centrum usług Wspólnych" co to jest? Rząd RP? Albo megalomania albo doskonała lobbomania
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
obstawiam jeśli chodzi o chętnych to daje po 33procent: dwa razy Wrocław i raz Włocławek :) proszę komentarz zakopać w kapsule czasu i otworzyć po fakcie
odpowiedz zgłoś
szkoda gadać Jak czytam o tych fantastycznych pomysłach to mi ręce opadają. Kolejne tworzenie pustych systemów. Mając świadomość że dane w większości przypadków zostaną tylko skopiowane z innych baz i inaczej pokolorowane w przeliczeniu na jedną gminę to sporo pieniędzy. Niestety źle wydanych. Wiarygodność poniżej oczekiwań, gminy powinny się skupić na doprowadzeniu baz egib do stanu który odpowiada dzisiejszym potrzebą rynku, moim zdaniem gminy które nie maja wyprostowanej ewidencji nie powinny brać udziału w takich przedsięwzięciach tylko inwestować w poprawę jakości baz (ignorując metodę odnowienia egib z ortofoto bo to dopiero skandal i przewałka) a nie kolejne wodotryski. Niestety świadomość decydentów jest zerowa. Lobby działa doskonale, drenując gminne budżety, za to w internecie będzie kolorowo i ładnie, będą uśmiechy, ściskanie dłoni, przemówienia, gratulacje a potem jak kurz opadnie to faktury do zapłaty za utrzymanie systemu - a to już będzie bolało.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
bo każda gmina potrzebuje 1,3 mln na łebka na sip - 600 tys na serwery i 600 tys na oprogramowanie systemowe, 100 na szkolenia. Dobrze ktoś lobbuje jak widać, okaże się że firmy na H. A za resztę jak zostanie to zrobi się właściwe wdrożenie, ewidencję dróg, plany miejscowe i orto. A ile będzie kosztowało utrzymanie serwerów i oprogramowania standardowego (wirtualizcja silnik bazy danych i OS) to przecież gminy nie pytają. Są bogate to po co pytać:)
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS