wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-13| Geodezja, Kataster

Władysław Baka o polskiej geodezji

W Księgarni Geoforum.pl można nabyć książkę pt. „Wertepy polskiej geodezji. Trudna droga do systemu”.


Władysław Baka o polskiej geodezji

Lata 2011-16 to pięciolatka dość burzliwych i apodyktycznie wprowadzanych w życie zmian, już i tak mnogiej liczby przepisów prawnych dotyczących branży geodezyjnej. Deprecjacji uległy również przepisy techniczne, wprowadzając spory zamęt w zakresie standaryzacji opracowań geodezyjnych – czytamy we wstępie do publikacji. Dalej autor informuje, że z tego powodu materiał zawarty w książce i pisany przez niego w ciągu tych ostatnich 5 lat podzielony został na poszczególne rozdziały, przy czym w każdym rozdziale jego składniki ułożone są chronologicznie z krótkim dopiskiem o dacie jego powstania i publikacji. Dzięki takiemu układowi książka ma charakter kroniki (wypadków), w której mimochodem utrwalone zostają bieżące problemy i propozycje sposobów prostowania drogi, jaką kroczy nasz zawód.
Najważniejszym celem książki jest zatem – jaki deklaruje autor – pokazanie szerokiej publiczności stanu organizacji działania systemu geodezji i współdziałania jego podsystemów.

Władysław Baka jest geodetą z 56-letnim doświadczeniem. Posiada uprawnienia zawodowe w zakresach 1, 2, 3 i 4. Jest członkiem Rady Geodezyjnej Izby Gospodarczej oraz prezesem Stowarzyszenia Firm Geodezyjnych Ziemi Andrychowskiej.

Publikacja liczy 236 stron, wydana została w twardej oprawie i w Księgarni Geoforum.pl jest dostępna w cenie 85 zł.

Redakcja


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS