wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-02| Geodezja, Przetargi, Kataster

GUGiK zamawia rozwój e-usług za kilka mln zł

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg na budowę oraz rozwój e-usług i narzędzi w ramach projektów CAPAP, ZSIN Faza II i K-GESUT.


GUGiK zamawia rozwój e-usług za kilka mln zł <br />
Architektura logiczna SIG: elementy rozbudowywane w ramach CAPAP, ZSIN Faza II i K-GESUT oznaczono kolorem czerwonym (fot. SIWZ)
Architektura logiczna SIG: elementy rozbudowywane w ramach CAPAP, ZSIN Faza II i K-GESUT oznaczono kolorem czerwonym (fot. SIWZ)

Przedmiotem zamówienia są prace analityczne, projektowe, wdrożeniowo-implementacyjne, dokumentacyjne oraz szkolenia, związane z wytworzeniem narzędzi do analiz i udostępniania wyników CAPAP oraz rozbudową systemów ZSIN i K-GESUT w celu utworzenia i rozwoju e-usług.

W wyniku realizacji przedmiotu zamówienia, na potrzeby świadczenia e-usług wskazanych w TABELI (w podziale na usługi nowe i rozwijane), powstaną:
• platforma analityczna umożliwiająca wykonywanie zaawansowanych analiz przestrzennych, w tym analiz na danych 3D, a także umożliwiająca interpretację oraz wizualizację wyników analizy w postaci tekstowej oraz graficznej;
• narzędzia umożliwiające udostępnianie danych zdeponowanych w CAPAP (w tym w szczególności danych PZGiK, danych 3D, cyfrowych map topograficznych, ogólnogeograficznych i tematycznych);
• portal informacyjny Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej, mający na celu zapewnienie komunikacji pomiędzy interesariuszami projektu i potencjalnymi odbiorcami usług;
• platforma e-learningowa dla osób zaangażowanych we wdrożenie projektu oraz dla pracowników administracji publicznej w zakresie praktycznego korzystania z danych przestrzennych i usług danych przestrzennych, ich zastosowania, przetwarzania, interpretowania na podstawie usług i danych udostępnianych przez CAPAP;
• system automatycznej generalizacji bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) oraz bazy danych obiektów ogólnogeograficznych (BDOO) do cyfrowych map topograficznych i ogólnogeograficznych w tym rozwój Krajowego Systemu Zarządzania Bazą Danych Obiektów Topograficznych (KSZBDOT) w zakresie m.in. aktualizacji i harmonizacji BDOT10k z rejestrami publicznymi innych dysponentów w tym danych państw ościennych;
• centralny serwis tematyczny średnich cen transakcyjnych nieruchomości prezentujący opracowania tematyczne w postaci map cyfrowych opracowywanych na podstawie danych RCiWN, danych statystycznych oraz danych z PZGiK;
• aplikacja Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP na potrzeby składania wniosków o wydanie wypisów oraz wyrysów z EGiB drogą elektroniczną za pośrednictwem ePUAP;
• narzędzie umożliwiające kontrolę i ocenę jakości i spójności danych stanowiących źródło danych dla zasilenia krajowej bazy GESUT;
• narzędzia do kontroli danych 3D.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 250 tys. zł można składać do 10 stycznia. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej propozycji są:
• kryteria techniczno-jakościowe próbki (opis cech i sposobu przygotowania próbki znajduje się w Załączniku nr 9 do SIWZ) – 30%;
• wydajność procesu produkcji – 20%;
• cena (50%).
Termin realizacji zamówienia to 31 sierpnia 2018 r.
Wartość zamówienia – szacunek na podstawie wadium – to przynajmniej 8,3 mln zł.

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GUGIK zdominowany przez GeoMedia To oczywiście nie wszystko. Jeszcze jest kilkanaście serwerów z geomediami dla odsługi SDI i UMM. Gratulacje dla H. Potrafili się zakorzenić:-)
 2 
odpowiedz zgłoś
59 Windows Serverów w ramach tego projektu powaliło mnie na kolana.
 2 
odpowiedz zgłoś
Logika działań #1 Do KSZBDOT nasz GUGiK posiada 25 serwerów produkcyjnych z aplikacjami GeoMedia Professional i GeoMedia WebMap Professional, a dodatkowo posiada 12 serwerów testowo-szkoleniowych. Więc chyba w interesie firmy H. jest takie działanie, aby te licencje były utrzymywane, bo nie sądzę aby chciała dać te licencje za darmo?
 1 
odpowiedz zgłoś
kto tak minusuje koledzy! Przecież te informatyczne gadżety komu mają służyć? Na pewno nie geodezji. Trzeba kupić serwery, oprogramowanie serwerowe, systemowe, na pewno jakieś stanowiska gmediów i agisa, bo kto te analizy będzie robił jak nie świstaki z gugiku? I to szybko zanim Pani Minister weźmie do siebie ten temacik, szybko szybko.
odpowiedz zgłoś
co by tu jeszcze Panowie, co by tu jeszcze...
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
@geodeta jak widać głupota i niekompetencja są niezależnie od barw politycznych i są wszechobecne w gremiach urzędniczych.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
do du... z taką zmianą To jakaś kpina. Poprzednia ekipa była krytykowana za projekty ZSIN,CAPAP i inne, a nowa robi dokładnie to samo.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
na pewno nie kupią do 15 projektow oddzielne licencje drogiego softu w większości ze sobą niekompatybilnych. Potem bedą utrzymywać te licencje i je aktualizować. Na końcu wyjdzie że projekty kosztowały setki milionów a użytkowników tych licencji było może 15%. Reszta sobie leżała. Ot taki przykład ze spotkania na konferencji Izdebskiego z oprogramowaniem które kiedyś ktoś kupił i sobie leżało. A przy aktualizacji wyszło że nikt z niego nie korzystał. Do znalezienia w geodecie w relacji z konferencji Geo-Systemu. Samych licencji ESRI i Intergrapha widzę więcej niż pracowników GUGiKu.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
Jasne. A u Pani Minister Streżyńskiej to sami "fachowce" siedzą i wszystko pięknie zrobią, bo się na tym znają najlepiej.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
sprzątanie Patrząc na jakość tej dokumentacji i brak spójności oraz zgodności z koncepcjami Ministerstwa Cyfryzacji - patrz np. adresy, to lepiej nyłoby gdyby te projekty IT oddać do Pani Minister Streżyńskiej a ten całe towarzystwo w gugiku rozgonić. Pan Minister zna dobre postulaty zmian prawnych to mógłby je przepchnąć i w końcu zapanuje normalność. Do tego nie potrzeba mu gugiku.
 1 
odpowiedz zgłoś
Halo Zenon to Ty? Tu ja.
odpowiedz zgłoś
@Zenon a Twoje osiągnięciach gdzie się można dowiedzieć? Przybliż nam siebie proszę.
odpowiedz zgłoś
Zenon ABI w waszym urzędzie to z bezpieczeństwem kojarzy chyba tylko zamykanie frzwi od pokoju jak idzie do stołówki. Niech no sobie na ten przetarg popatrzy.
 1 
odpowiedz zgłoś
Dlaczego c.d Jak Gugik wstrzymywał podpisywanie umów źle, jak nie było nowych postępowań źle...Umowy są podpisywane, wszczynane są nowe postępowania również źle.Podobnie z Prezesami zawsze krytyka...ciekawe co osiągnęli Ci co krytykują....nic!!!
odpowiedz zgłoś
Dlaczego ? To prawda bałagan w tych dokumentach straszny - tryb zmian, komentarze, warunki ograniczające konkurencje. Kolejny przetarg z cyklu oby szybciej - kiedy skończy się wreszcie ta prowizorka !!!
odpowiedz zgłoś
Kto to weryfikował Czy ktoś jeszcze weryfikuje te dokumenty. Nie przystoi publikować materiałów z komentarzami, czy w trybie kontroli zmian lub bez uzupełnionych parametrów. Jeśli Wykonawcy to oprotestują do KIO to kto zapłacić za przegrany protest
odpowiedz zgłoś
panie Kierowniku Pan coś podpowie, jakieś koło ratunkowie, bo nic nie rozumię te skróty
odpowiedz zgłoś
A to nie idą równolegle projekty ZSZENG-1 oraz WAIZe-RUN i KMOSGPPPP. To tragedia, one nawzajem nie kompatybilne a część elementów jest wspólna.Kto tak myśli i traci pieniądze,a te projekty też są warte dobrych kilka milionów każdy, będą wdrażane co kilka miesięcy, i znowu bałagan bo ktos będzie musiał to uporządkować za kilka milionów złotych, co o tym myślicie?
odpowiedz zgłoś
nie było ani jednego w moherowym berecie, tym niemniej różne stopki drepczą drepczą
 1 
odpowiedz zgłoś
To zapytam jeszcze w kapeluszach czy kapturach?
odpowiedz zgłoś
Śledczemu melduję że w swoim okienku widzę, że ciągle ci sami ludzi odwiedzają słynny gmach na Wspólnej.
 1 
odpowiedz zgłoś
musiu a skąd tyle wiesz kto tak pasożytuje?
 1 
odpowiedz zgłoś
kasa, kasa czyli pasożyty żerujące na projektach unijnych już znalazły posłuch u władz i kasa będzie płynąć. Pasożyty projekt zorganizują, zrobią studium wykonalności, będę kierownikami projektów. A czy to komuś będzie służyło, to już nikogo nie obchodzi. Zrobią taki cuda jak np. "Usługę podniesienia jakości danych zewnętrznego dysponenta danych" i inne nikomu niepotrzebne cudeńka.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
racja! Skoro cały czas jesteś na liście płac...
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
ktoś ewidentnie w GUGiKu ma za dużo pieniędzy.
 2 
odpowiedz zgłoś
Geodeci! Idzie dobra zmiana:-)
 1 
odpowiedz zgłoś
26 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS