Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-01| GNSS, Sprzęt

Premiera Ruide Polar X2

Polar X2 to nowy pancerny, GIS-owy komputer polowy marki Ruide dostępny w ofercie Art-Geo. Urządzenie wyróżnia nie tylko nowy design, ale także mocna obudowa, która sprawia, że jest ono poręczne i lekkie, a przez to wygodne w terenowej pracy.


Premiera Ruide Polar X2

Wraz z Polar X2 oferowane są do wyboru dwa systemy operacyjne: Windows Mobile lub Android. W zależności od wariantu urządzenie wyposażone jest w procesor 1 GHz i 512 wbudowanej pamięci RAM lub czterordzeniowy procesor 1,3 GHz oraz 1 GB RAM.

X2 posiada wewnętrzny 72-kanałowy odbiornik GNSS śledzący sygnały GPS (L1) i BeiDou (B1) oraz opcjonalnie GLONASS (L1). Aby poprawić jakość pozycjonowania, użytkownik może korzystać z korekt różnicowych obsługiwanych w standardzie RTCM. Pobieranie danych umożliwia wewnętrzny modem umożliwiający połączenie z siecią komórkową. Nie zapomniano również o Bluetooth i wi-fi.

Urządzenie może również służyć jako kontroler dla zewnętrznego geodezyjnego odbiornika GNSS, współpracuje bowiem z takimi aplikacjami, jak np.: FieldGenius, SurvCE, Ruide EGStar czy inne.

Osoby prowadzÄ…ce dÅ‚ugotrwaÅ‚e pomiary terenowe mogÄ… liczyć na dÅ‚ugie dziaÅ‚anie kontrolera – nawet 10 godzin na jednej baterii. OczywiÅ›cie oprócz standardowej Å‚adowarki urzÄ…dzenie może być doÅ‚adowane za pomocÄ… power banku czy zapalniczki samochodowej. Wbudowany port USB dziaÅ‚a również w standardzie OTG, co oznacza, że możemy podÅ‚Ä…czyć tu także zewnÄ™trzne urzÄ…dzenia, np. pendrive’a, który uÅ‚atwia przenoszenie danych.

Doskonale sprawuje się również ekran X2, który można obsługiwać bezpośrednio dotykiem palca lub rysikiem, i to bez straty na jakości pracy zarówno w słonecznej pogodzie, jak i w trakcie opadów atmosferycznych. Stopień ochrony przed pyłem i wilgocią na poziomie IP67 gwarantuje zaś bezpieczną pracę w każdych warunkach.

Pełna oferta precyzyjnych odbiorników satelitarnych na polskim rynku dostępna jest w bezpłatnym dodatku NAWI [stan na maj 2016 r.]

Źródło: Art-Geo


«« powrót

UdostÄ™pnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS