wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-01| Geodezja, Sprzęt, Software

Nowy niezbędnik TACHIMETRY już dostępny!

Drugie wydanie bezpłatnego niezbędnika TACHIMETRY jest już gotowe do pobrania – prezentujemy w nim wszystkie serie tachimetrów oferowane przez krajowych dystrybutorów.


Nowy niezbędnik TACHIMETRY już dostępny!

Gdy pod koniec każdego roku zabieramy się za to zestawienie, zawsze mamy obawy, czy nie zabraknie ciekawych nowości do pokazania. Na szczęście producenci sprzętu pomiarowego wciąż mocno starają się nas czymś zaskoczyć. Wśród 19 nowości prezentowanych w tegorocznej edycji zestawienia są zarówno instrumenty proste, jak i rozbudowane kombajny, w których tachimetria jest tylko jedną z wielu opcji pomiaru.

W tabelach uzbierało się aż 69 serii – to o 6 więcej niż w poprzedniej edycji. Zdecydowaną większość nowości zaprezentowały firmy z Chin. Z reguły są to lekko udoskonalone modele będące w sprzedaży od kilku lat. Warto zwrócić uwagę, że w tabelach nie znajdziemy ani jednego chińskiego instrumentu wyposażonego w serwomotory. Wygląda więc na to, że przynajmniej na razie producenci z Państwa Środka stawiają na tzw. sprzęt wyjściowy. Nie powinno zatem dziwić, że to właśnie w ich ofercie znajdziemy najtańsze produkty. W tym roku rekordzista dostępny już od 8,8 tys. zł.

W tej sytuacji „zachodni producenci” nie mają specjalnego wyjścia i muszą uciekać w jakość. Nie jest to jednak łatwe, bo czym może nas jeszcze zaskoczyć tachimetr? Dokładność czy zasięg trudno podkręcać w nieskończoność, można za to udoskonalać oprogramowanie czy usprawniać działanie serwomotorów. Nowości Topcona i Trimble’a pokazują, że w najbliższych latach producenci będą stawiać na integrowanie różnych technologii pomiarowych – czy to poprzez wprowadzanie oprogramowania łączącego dane z różnych sensorów czy projektowanie kombajnów pomiarowych (np. tachimetrów skanujących czy tzw. SmartStation).

Duża liczba różnorodnych premier dowodzi, że choć popyt na tachimetry maleje, to instrumenty te nadal trzymają się mocno: klienci wciąż je kupują, a producentom ciągle opłaca się je rozwijać. Nie inaczej jest w Polsce. Jak wykazał raport sprzętowy GEODETY (10/2016), spośród ponad 300 ankietowanych firm geodezyjnych około 1/4 planuje w ciągu najbliższego roku zakup tachimetru. Na ponad 30 stronach naszego niezbędnika każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

TACHIMETRY są dostępne do pobrania w formie interaktywnego e-booka oraz pliku PDF.

Jednocześnie zachęcamy do korzystania z naszych pozostałych niezbędników: NAWI oraz SKANOWANIE LASEROWE

Redakcja


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS