wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-11-28| Geodezja

PTG powołało biuro ds. lokalnych stowarzyszeń

Od 18 listopada br. działa już Biuro Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego ds. Lokalnych Stowarzyszeń Geodezyjnych.


PTG powołało biuro ds. lokalnych stowarzyszeń

W skład nowopowstałego Biura wchodzą członkowie PTG:
• dyrektor biura – Krzysztof Szczepanik (równocześnie prezes Stowarzyszenia Geodeci Ziemi Piotrkowskiej),
• zastępca dyrektora – Wioletta Hrynkiewicz-Sudnik (Stowarzyszenie Geodeci Ziemi Chełmskiej),
• sekretarz – Sławomir Barasiński (Stowarzyszenie Geodeci Ziemi Piotrkowskiej),
• członek – Arkadiusz Koza (prezes Stowarzyszenia Geodetów Ziemi Kujawskiej).

Głównymi zadaniami Biura jest w szczególności: udzielanie pomocy w zakładaniu nowych lokalnych stowarzyszeń geodezyjnych, wsparcie w nawiązywaniu współpracy pomiędzy już działającymi w tej dziedzinie organizacjami społecznymi, organizowanie szkoleń, konferencji, spotkań integracyjnych i innych przedsięwzięć mających na celu ścisłe współdziałanie organizacji, a także współpraca z przedstawicielami środków masowego przekazu.
Wszystkie osoby wchodzące w skład Biura wykonują swe czynności społecznie, bez wynagrodzenia.

„Zarząd Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego z całego serca życzy powodzenia tej inicjatywie. Sądzimy, że nasze wsparcie w tym zakresie przyczyni się do szybkiej – i realnej – poprawy sytuacji w dziedzinie geodezji i kartografii. Uważamy, że takie oddolne inicjatywy muszą w konsekwencji przełożyć się na uzdrowienie sytuacji naszej branży, co być może przyspieszy ten jakże oczekiwany proces” – czytamy na stronie PTG.

Regulamin działania Biura

Źródło: PTG, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To żadna tajemnica. http://www.ptg-org.pl/mam-problem-prosze-o-pomoc/7 -grudnia -przedstawie-weryfikacje-jako-przeszkode-inwestycy jna /msg19147/?topicseen#new
odpowiedz zgłoś
ucho. Z tego co słyszałem osoby te mają uczestniczyć w najbliższej naradzie wingik-ów w gugik. Nie wiem na jakich zasadach. Obserwator? Z interesem faktycznym, czy też z interesem prawnym?
 1 
odpowiedz zgłoś
inż. Mamoń, napisz co dotychczas zdziałali, bo chyba oprócz tego, że parę osób, żądnych tytułów, zostało prezesami lilipucich stowarzyszeń, to chyba jedno wielkie nic.
 4 
odpowiedz zgłoś
im więcej napiszecie tym większa będzie ich determinacja w działaniu. Więc śmiało, dorzucać do pieca.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
To się nazywa "coaching". Może (przynajmniej niektórzy) zrozumieją?
 1 
odpowiedz zgłoś
ciekawość ciekawego nie zostanie zaspokojona, bo piszący te teksty sami nie rozumieją za bardzo co napisali, to miał być tylko taki populistyczny chwyt, nic więcej, a ty dociekasz sensu w czymś, co sensu nie ma.
 2 
odpowiedz zgłoś
A o jakie działania W DZIEDZINIE GEODEZJI I KARTOGRAFII chodzi? Bo to baardzo szeroki temat, więc może coś bliżej?
 2 
odpowiedz zgłoś
:) hoho, hejt gorszy niż na Izdebskiego i jego punktyadresowe.pl. Wypada jedynie zapytać, komu tak na sercu leży dobro lokalnych stowarzyszeń, że z takim pietyzmem i zaangażowaniem zasuwa czarny pijar na forum od rana? Wiem, że pytanie jest bez odpowiedzi, bo ani grupa Lego ani stwarzyszenie przedstawicieli administracji i nazywane dla niepoznaki "geodetów polskich" przecież na pewno nie zniżą się do tak podłej gry.
 8 
 9 
odpowiedz zgłoś
Szkoda, bo wydawało się, że PTG to taka sensowna organizacja, a tu takie rewelacje. Czy zawsze muszą znaleźć się tacy, którzy potrafią zniszczyć każdą inicjatywę i nadzieję.
 7 
 6 
odpowiedz zgłoś
! A ja mimo wszystko darzę zaufaniem PTG gdyż nie raz stawali w obronie geodetów w starciu z szerokopojętą administracją Państwa. Pozdrawiam PTG i życzę wytrwałości w dążeniu do normalności.
 5 
 8 
odpowiedz zgłoś
do Geodety a gdzie ty i w którym momencie wsiadłeś, że już wysiadasz.
 6 
 6 
odpowiedz zgłoś
Zaczyna się !!!! Budowa struktur, biurokratyzowanie i prezesowanie oraz ci sami ludzie i tu i tam i wszędzie. I to byłoby na tyle jeśli chodzi o ciekawa kiedyś inicjatyle PTG. Do widzenia ja wysiadam !!!!!
 7 
 8 
odpowiedz zgłoś
o co chodzi?cz. 2 W skład biura wchodzą członkowie PTG w drugim wcieleniu działacze lokalnych stowarzyszeń. PTG z członkami PTG w drugim wcieleniu prezesami tych lokalnych stowarzyszeń zawierają porozumienia o współpracy. Dla podniesienia rangi porozumienia PTG z członkami PTG w drugim wcieleniu twórcami LSG, PTG powołuje Biuro PTG ds. LSG w którego skład jak informuje nas artykuł wchodzą członkowie PTG będący jednocześnie Prezesami lub członkami lokalnych stowarzyszeń. To są wszystko działania mające zacieśnić współpracę autonomicznych stowarzyszeń? Przyjmuję informację, szanuję przejawy aktywności społecznej. Nie dzieje się dobrze w naszej branży ale nie wylejcie dziecka z kąpielą. Nie wiem ile stowarzyszeń to czysto oddolne inicjatywy, dajcie im okrzepnąć na niwie powiatowej, a te które pozostaną niech się łączą, niech współpracują niech będą faktycznie autonomiczne i niezależne.
 4 
 9 
odpowiedz zgłoś
pierwsze trzy posty to zwykły bul dópy, czy raczej realne objawy strachu o zachwianie równowagi w świecie stowarzyszeń?
 10 
 7 
odpowiedz zgłoś
PTG a LSG LSG, podobnie jak PTG, są autonomicznymi, niezależnymi organizacjami pozarządowymi. Mają życzenie powstawać i działać -> to niech powstają... Głównym celem powołanego Biura PTG jest natomiast wypełnienie treścią zawartych porozumień (mamy nadzieję, że podejmiemy współpracę z kolejnymi LSG). Chcemy, aby te porozumienia nie pozostawały wyłącznie na papierze... Zauważę, że przedmiotem działania LSG są sprawy lokalne (powiatowe), podczas gdy PTG jest organizacją ogólnokrajową. Stąd zakres naszego działania jest nieco odmienny. NAsza współpraca już niesie (i liczymy że w przyszłości przyniesie kolejne) korzyści zarówno dla naszych partnerów, jak i dla nas. Jeżeli chodzi o spotkanie z GGK, to była to wyłączna inicjatywa stowarzyszeń lokalnych, nie konsultowana z PTG. Trudno zatem, aby PTG cokolwiek miało tutaj koordynować lub się jakoś "wtrącać"... Powiem tak: PTG bardzo zależy na dobrej współpracy ze stowarzyszeniami lokalnymi. I poczyniliśmy w tym zakresie takie, a nie inne kroki...
 5 
 12 
odpowiedz zgłoś
. chcącemu nie dzieje się krzywda, koledzy forumowicze ;)
 1 
odpowiedz zgłoś
Czyli mamy do czynienia z jakimś matactwem. LSG to wcale nie inicjatywa oddolna tylko jakieś przedziwne działania odgórne PTG i wymuszanie przez PTG tworzenia tych nowych małych organizacji przez organizację niewiele większą. Czyżby nie jakość a ilość organizacji geodezyjnych miała znaczenie ?
 9 
 9 
odpowiedz zgłoś
LSG to agendy PTG Dziwne jest dlaczego PTG chce pomagać w zakładaniu innych organizacji niż PTG? Pytanie do Zarządu PTG: jeśli te nowe stowarzyszenia lokalne zostały powołane z inicjatywy PTG to dlaczego nie utworzono je jako oddziały PTG? O co tu chodzi.
 8 
 10 
odpowiedz zgłoś
o co chodzi? Rząd planuje powołać Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. PTG powołuje Biuro Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego ds. Lokalnych Stowarzyszeń Geodezyjnych. Rząd już jest posądzany o próbę sterowania organizacjami pozarządowymi. Czy PTG chce sterować wyłaniającymi się na bazie inicjatyw lokalnych bądź środowiskowych stowarzyszeń geodetów? Zastanawiające jest czym kierują się osoby chcące już od początku sterować tymi stowarzyszeniami. Czemu służy LSG spotykające się z GGK a czemu ma służyć Biuro ds LSG. Dlaczego w rozmowach z GGK nie bierze udziału PTG tylko LSG. Z tego co czytamy chociażby na geoforum.pl członkowie PTG jako członkowie stowarzyszeń skupionych w LSG biorą czynny udział, ale nie pod flagą PTG. Są inicjatywy zarówno PTG jak i stowarzyszeń lokalnych pod którymi podpisałoby się wielu geodetów, ale te biura i porozumienia trącą zabiegami czysto marketingowymi. Wydaje się, że zabiegi te mogą do pewnego czasu działać na instytucje, na ludzi nie podziałają.
 12 
 11 
odpowiedz zgłoś
19 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS