wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-25| Geodezja, Mapy, Prawo, Ludzie, Kataster

Czy będzie podatek katastralny?


Dzisiejsza „Rzeczpospolita” poinformowała, że wg jej źródeł „ekstrapodatek dla najbogatszych”, o którym mówił ostatnio premier Jarosław Kaczyński to podatek katastralny. Płacić by go mieli tylko najbogatsi.

Nie wiadomo jednak, wg jakich kryteriów określono by „najbogatszych” i jak wysoki byłby podatek. Przeciętnie na świecie (taka forma opodatkowania funkcjonuje w krajach Europy Zachodniej, USA, Kanadzie i w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu) właściciele nieruchomości płacą fiskusowi rocznie od 0,5-1,8% ich wartości.
Premier zaznaczył, że nie będzie to np. zwiększenie najwyższej stawki z 40% do 50%, bo w ten sposób większych pieniędzy się nie zbierze. Jarosław Kaczyński powiedział, że nie chodzi tu o obciążenie dodatkową daniną tych, którzy regularnie rozliczają się z fiskusem, ale o to, aby podatki zaczęli płacić najbogatsi Polacy, którzy obecnie ich z różnych względów nie płacą (płacą podatki za granicą, albo różnymi metodami wykręcają się od podatków).
Więcej w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Źródło: „Rzeczpospolita”


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
No i sprawa się rypła... To nie Euro2012, ale podatek kastralny jak mówi wielu świetnie poinformowanyc przesunęło uwagę rzadzących na geodezję.Dlatego szum się zrobił wokół geodezji i... teraz jasne. Chodzi o kataster. Pewnie dlatego GGK się wyłamał. Pomysł min.P. troche się pewnie rozminął z chciejstwem geodezji. No, ale wielu już próbował, mikomy się nie udało...
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS