wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-11-28| Geodezja, Teledetekcja, Przetargi

Tysiące zdjęć lotniczych do zeskanowania

Zeskanowanie 443 tys. analogowych zdjęć lotniczych jest przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


Tysiące zdjęć lotniczych do zeskanowania <br />
fot. z archiwum Geoforum.pl
fot. z archiwum Geoforum.pl

Zamówienie jest częścią projektu Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej (CAPAP). Podzielono je na trzy części obejmujące skanowanie odpowiednio 147 667, 147 667 i 147 666 sztuk zdjęć – zarówno czarno-białych, jak i kolorowych. W ramach każdej z nich przewidziano dostawę dwóch produktów: skanów zdjęć oraz plików ze środkami rzutów i metadanymi.

Czas realizacji prac to około 17 miesięcy.

Oferty można składać do 4 stycznia. Wadium: 100 tys. zł dla każdej części. Kryteriami rozstrzygnięcia będą cena (60%) oraz długość świadczenia rękojmi (40%).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To ja jeszcze czekam na podobną akcję w CAW aka WBH. Zdjęcia z 1955 r. mi się marzą.
 2 
odpowiedz zgłoś
Brawo Brawo, w koncu te historyczne zdjecia lotnicze beda dostepne w wersji cyfrowej. Mam nadzieje ze skroci to czas oczekiwania na te materialy w Codgik. Bo teraz to porazka, ale maja ponoc setki zamowien na te dane juz teraz w postaci odbitek i skanow. Ktos sie orientuje z jakich lat byly robione najstarsze naloty?
 1 
odpowiedz zgłoś
a parametry biznesowe tego przedsięwzięcia też nie odstają od wzoru biznesu ze wspólnej?
 1 
odpowiedz zgłoś
coś mi po głowie chodzi że Jacek jakieś zdjęcia już kiedyś skanował. Nawet parametry techniczne tego skanowania były ponoć doskonałe. Hmmmm...
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
@czekamy nie wiem czy zbyt pobieżnie przeczytałeś artykuł, czy nie jest on kompletny. Ale z jego treści wynika, że wykonane będzie jedynie skanowanie zdjęć, a więc do wykonania ortofotomapy, która mogłaby być sensownie opublikowana jeszcze trochę brakuje....
odpowiedz zgłoś
Retromapy.pl wersja rządowa? Brawo! Wreszcie! Tyle lat tak wspaniałe zbiory czekają na publikację. Ktoś wie na kiedy planowane jest udostępnienie archiwalnych ortofotomap?
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS