wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-11-25| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Software

Premiera GeoMax Zenith35 Pro

Kompaktowa obudowa, śledzenie wszystkich dostępnych i planowanych sygnałów nawigacyjnych czy pomiar Tilt&Go – to wybrane zalety odbiornika Zenith35 Pro szwajcarskiej firmy GeoMax, który właśnie wszedł do sprzedaży.


Premiera GeoMax Zenith35 Pro

Tilt&Go (TAG) to pomiar wykonywany przy wsparciu wbudowanego w odbiornik sensora wychylenia, który pozwala wyznaczać współrzędne końca tyczki mimo jej wychylenia. TAG działa w dwóch trybach. TAG-Single znajdzie zastosowanie tam, gdzie wymagana jest wysoka produktywność – wymaga bowiem tylko jednego pomiaru. Tryb ten działa przy wychyleniu tyczki do 15 stopni. W przypadku TAG-Dual na jednym punkcie musimy wykonać dwa pomiary przy wychyleniu do 30 stopni, ale dzięki temu jego wynik będzie niezależny od lokalnych zaburzeń pola magnetycznego spowodowanych np. znajdującymi się w pobliżu metalowymi obiektami. Rozwiązanie sprawdzi się więc w pracy obok: samochodów, ciężkiego sprzętu, zbrojonych konstrukcji czy linii elektroenergetycznych.

Zenith35 Pro wyposażony jest w 555-kanałową płytę śledzącą sygnały GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou i SBAS. Za komunikację odpowiadają modemy UHF, 3.75G, wi-fi oraz Bluetooth, a także port USB. Instrument oferuje ponadto technologię DynDNS pozwalającą zdalnie konfigurować odbiornik oraz nadawać korekty do maksymalnie 10 roverów.

Przy wymiarach 13 x 16 cm Zenith35 Pro waży 1,17 kg (bez baterii). Jego obudowa spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP68 oraz wytrzyma upadek z wysokości 2 metrów.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS