wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-11-25| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Software

Premiera GeoMax Zenith35 Pro

Kompaktowa obudowa, śledzenie wszystkich dostępnych i planowanych sygnałów nawigacyjnych czy pomiar Tilt&Go – to wybrane zalety odbiornika Zenith35 Pro szwajcarskiej firmy GeoMax, który właśnie wszedł do sprzedaży.


Premiera GeoMax Zenith35 Pro

Tilt&Go (TAG) to pomiar wykonywany przy wsparciu wbudowanego w odbiornik sensora wychylenia, który pozwala wyznaczać współrzędne końca tyczki mimo jej wychylenia. TAG działa w dwóch trybach. TAG-Single znajdzie zastosowanie tam, gdzie wymagana jest wysoka produktywność – wymaga bowiem tylko jednego pomiaru. Tryb ten działa przy wychyleniu tyczki do 15 stopni. W przypadku TAG-Dual na jednym punkcie musimy wykonać dwa pomiary przy wychyleniu do 30 stopni, ale dzięki temu jego wynik będzie niezależny od lokalnych zaburzeń pola magnetycznego spowodowanych np. znajdującymi się w pobliżu metalowymi obiektami. Rozwiązanie sprawdzi się więc w pracy obok: samochodów, ciężkiego sprzętu, zbrojonych konstrukcji czy linii elektroenergetycznych.

Zenith35 Pro wyposażony jest w 555-kanałową płytę śledzącą sygnały GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou i SBAS. Za komunikację odpowiadają modemy UHF, 3.75G, wi-fi oraz Bluetooth, a także port USB. Instrument oferuje ponadto technologię DynDNS pozwalającą zdalnie konfigurować odbiornik oraz nadawać korekty do maksymalnie 10 roverów.

Przy wymiarach 13 x 16 cm Zenith35 Pro waży 1,17 kg (bez baterii). Jego obudowa spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP68 oraz wytrzyma upadek z wysokości 2 metrów.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Poziom ufności a dokładność pomiaru Jak manewrujesz poziomem ufności to w każdych krzakach zmierzysz...
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
35 to sie chyba trimble/leica ładnie wku....i/zdenerwuje.... trzeba przetestować jak "robi" w terenie
 6 
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS