wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-11-23| Geodezja, Kataster

Książki o katastrze i geodezji inżynieryjnej znów w sprzedaży

W Księgarni Geoforum.pl ponownie dostępne są książki: „Zadania geodezji w katastrze i gospodarce nieruchomościami” (część I i II) oraz „Podstawy geodezji inżynieryjnej. Standardy, pomiary realizacyjne, trasy, objętości”.


Książki o katastrze i geodezji inżynieryjnej znów w sprzedaży

„Zadania geodezji w katastrze i gospodarce nieruchomościami, część I”; Andrzej Jagielski, Barbara Marczewska
W książce omówiono m.in. problematykę EGiB, której baza danych i dokumentacja stanowią podstawę działań podejmowanych w gospodarowaniu nieruchomościami, a także zawarto w niej informacje na temat historycznych systemów katastralnych i sposobów dokumentowania danych o gruntach i ich posiadaczach. Uzupełnieniem wiadomości z katastru jest rozdział, w którym autorzy przybliżają zagadnienia z zakresu ksiąg wieczystych i hipoteki oraz rejestracji danych o stanie prawnym nieruchomości.
Publikacja liczy 436 stron i jest dostępna w cenie 54 zł.

„Zadania geodezji w katastrze i gospodarce nieruchomościami, część II”; Andrzej Jagielski, Barbara Marczewska
Tematyka podręcznika jest kontynuacją części pierwszej i stanowi dalsze poszerzenie wiadomości dotyczących znaczącego udziału prac geodezyjnych w ewidencjonowaniu gruntów i budynków oraz gospodarowaniu nieruchomościami.
Publikacja składa się z pięciu rozdziałów. W pierwszym szczegółowo omówiono zasady planowania przestrzennego, rozumianego jako świadoma działalność ludzka zmierzająca do zaprowadzenia określonego ładu w zagospodarowaniu przestrzeni i racjonalnego jej wykorzystania. Kolejny rozdział poświęcono inwestycyjnemu procesowi budowlanemu, stanowiącemu zespół powiązanych ze sobą organizacyjnie działań technologicznych, dokonywanych bezpośrednio na placu budowy oraz istotnej roli geodety w tym procesie. W następnych rozdziałach poruszono zagadnienia związane z projektowaniem działek oraz podziałem nieruchomości. W ostatnim omówiono natomiast problemy prawne i wykonawcze związane z wywłaszczaniem nieruchomości.
Publikacja liczy 442 strony i jest dostępna w cenie 54 zł.

„Podstawy geodezji inżynieryjnej. Standardy, pomiary realizacyjne, trasy, objętości”; Andrzej Jagielski
W publikacji omówiono m.in.:
• podstawowe zadania geodezji inżynieryjnej i udział związanych z nią technik pomiarowych w poszczególnych etapach procesów inwestycyjnych oraz obsłudze i monitoringu funkcjonujących obiektów budowlanych i przemysłowych;
• pomiary realizacyjne;
• tyczenia elementów osi tras, ze szczególnym uwzględnieniem tras dróg kołowych, których elementami geometrycznymi w planie są odcinki proste, łuki kołowe i krzywe przejściowe, zaś w profilu – proste o zadanym spadku i łuki pionowe, będące składnikami niwelety;
• podstawowe metody obliczania objętości mas ziemnych tworzących określone budowle, przeważnie w formie nasypów bądź wykopów lub stanowiących pryzmy materiału przeznaczonego do wykonania robót ziemnych.
Książka liczy 494 strony i jest dostępna w cenie 54 zł.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi publikacjami o podobnej tematyce:
Podstawy geodezji inżynieryjnej. Część 2. Pomiary: miejskie, inwentaryzacyjne, sieci uzbrojenia, przemieszczeń i odkształceń
Geodezja
Geodezja inżynieryjno-drogowa
Podstawy geodezyjnego wyznaczania przemieszczeń. Pojęcia i elementy metodyki
Uwarunkowania prawne i techniczne procedur geodezyjnych w budownictwie
Zaawansowane metody opracowania obserwacji geodezyjnych z przykładami

Źródło: Wydawnictwo Geodpis


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS