Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-11-09| Ludzie

Tarnowskie zaduszki geodezyjne

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca, czasu, światopoglądu i religii, dlatego członkowie Tarnowskiego Koła Stowarzyszenia Geodetów Polskich corocznie odwiedzają groby zmarłych kolegów geodetów, aby zapalić symboliczne znicze, pochylić się nad mogiłami, powspominać wspólnie przeżyte chwile. Symboliczny płomień przypomina, że ciągle o nich pamiętamy.


Tarnowskie zaduszki geodezyjne
„Jest tylko jeden taki dzień w roku,
gdzie przy mogiłach stoimy do zmroku,
w złocie chryzantem, przy blasku zniczy,
biegnących godzin nikt z nas nie liczy”
Gregor Cempulik

W tym roku delegacja odwiedziła groby na kilku nekropoliach: „Starym Cmentarzu” w Tarnowie (fot. 1 poniżej), w Tarnowie – Mościcach (fot. 3), w Tarnowie – Krzyżu (fot. 2) oraz w Brzesku i w Dąbrowie Tarnowskiej.

Kazimierz Sekuła (prezes Koła SGP w Tarnowie)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS