Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-11-07| Mapy, Przetargi

Kto zrekonstruuje historyczną mapę Wielkopolski?

Instytut Historii PAN rozstrzygnął nietypowe zamówienie na rekonstrukcję barw oraz wektoryzację treści „Mapy Geograficznej, Wojskowej i Statystycznej Wielkopolski”.


Kto zrekonstruuje historyczną mapę Wielkopolski?

Ta XIX wieczna rękopiśmienna mapa województwa poznańskiego zachowała się jedynie w czarno-białych fotokopiach z pierwszej połowy XX wieku. Celem projektu IH PAN jest między innymi odtworzenie pierwotnego wyglądu oryginalnej mapy, a także wektoryzacja jej treści. Rekonstrukcja będzie wykonywana na podstawie skanów, które posiada IH PAN. Mapa składa się z 8 arkuszy o wymiarach ok. 120x75 cm. przechowywanych w Archiwum Państwowym w Poznaniu.

W postępowaniu aż 60% punktacji można było zdobyć za poprawność wykonania próbki, a o pozostałych 40% decydowała cena. W pierwszym kryterium najkorzystniej wypadła propozycja firmy GEPOL z Poznania. Wykonaną przez nią próbkę oceniono na 26/30 pkt (poniżej). Najlepsza okazała się jednak oferta najtańsza. Złożyła ją firma Artifacts z Marek, której próbkę oceniono na 22 pkt. Wartość tej propozycji wynosi 22 tys. zł. Pozostałe oferty opiewały na 59 tys. – 226 tys. zł.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS