Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2016-10-12| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Intergeo 2016, czyli fotogrametria i sensor fusion

Najciekawsze spośród setek nowości sprzętowych i software’owych wystawionych na rozpoczętych wczoraj (11 października) międzynarodowych targach Intergeo związane są z fotogrametrią.


Intergeo 2016, czyli fotogrametria i sensor fusion

Podobnie jak w poprzednich latach mocnym akcentem na targach w Hamburgu są bezzałogowe maszyny latające. Widać, że technologia ta stała się już dojrzała, a jej dostawcy skupiają się na szlifowaniu swoich rozwiązań oraz na dostosowywaniu ich do potrzeb odbiorców z różnych branż. Patrząc na rozmaite sensory teledetekcyjne oraz urządzenia do wyznaczania pozycji i parametrów orientacji integrowane z dronami, aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu byle maszyna ze zwykłym GPS-em i aparatem typu „małpka” budziła wśród zwiedzających niemałe zainteresowanie.

Oczywiście systemy załogowe również trzymają się mocno. Potwierdzają to choćby nowości zaprezentowane przez firmy Riegl, Optech czy Leica Geosystems, które oferują zarówno rozwiązania dla najbardziej wymagających odbiorców, jak i klientów z chudszym portfelem. Podobnie jest zresztą z coraz bogatszą ofertą naziemnych skanerów laserowych. Wśród tegorocznych premier są bowiem zarówno produkty, które zaskakują swoimi funkcjami pomiarowymi, jak i takie, które zaprojektowano po prostu po to, by dostarczały chmurę punktów o przyzwoitych parametrach i po niewygórowanej cenie.

Ale na urządzeniach do obrazowania fotogrametria się nie kończy. Na Intergeo 2016 nie brakuje nowości, które pozwalają wykonywać precyzyjne pomiary na cyfrowych zdjęciach.

W Hamburgu ciekawe premiery znajdą również geodeci szukający tachimetru czy odbiornika GPS. Wiele z nich charakteryzuje otwarta architektura, a więc możliwość łatwej integracji z innymi urządzeniami lub aplikacjami (np. własnym smartfonem lub tabletem). Stąd już tylko krok do innego modnego terminu tegorocznych targów Intergeo, jakim jest sensor fusion. Otóż coraz większa liczba producentów urządzeń pomiarowych konstruuje je tak, by na ich bazie można było łatwo tworzyć różnorodne, często skomplikowane systemy pomiarowe. Zawartość wielu stoisk na targach w Hamburgu świadczy o tym, że przedsiębiorcy i naukowcy coraz śmielej z tej możliwości korzystają.

Najciekawsze nowości z tegorocznych targów Intergeo w telegraficznym skrócie prezentujemy w fotogaleriach:
- Niwelatory, tachimetry, odbiorniki GNSS
- Fotogrametria
- Systemy pomiarowe i drony

Już wkrótce więcej zdjęć i informacji z targów. Zachęcamy do śledzenia Geoforum.pl

Jerzy Królikowski


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama