wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-19| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

RM o administracji rządowej w województwie


Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Ministrów zajęła stanowisko wobec poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o administracji rządowej w województwie przedłożonego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Rząd nie popiera poselskiego projektu nowelizacji. Posłowie zaproponowali, aby wszystkie służby administracji zespolonej szczebla powiatowego pracowały według jednolitych zasad tworzenia, ewidencjonowania i przechowywania dokumentów.
W opinii rządu od roku 1999 liczba służb, inspekcji i straży wchodzących w skład powiatowej administracji zespolonej stopniowo zmniejsza się. Początkowo było ich pięć, ale po odłączeniu inspekcji sanitarnej w 2002 r. oraz inspekcji weterynaryjnej w 2004 r., pozostały zaledwie trzy - Policja, Państwowa Straż Pożarna oraz inspekcja nadzoru budowlanego. Ze względu na charakter wykonywanych zadań, Policja oraz Państwowa Straż Pożarna posługują się własnymi instrukcjami, określającymi zasady tworzenia, obiegu i przechowywania dokumentacji. Propozycje poselskie dotyczyłyby więc wyłącznie inspekcji nadzoru budowlanego.
Negatywne stanowisko wobec projektu nowelizacji zajął także Związek Powiatów Polskich.

Źródło: KPRM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS